Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty

Wkrótce

Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-05
Zakończenie imprezy: 2017-05-30
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48 33 855 61 58

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Jacka Kohuta i Michała Kuźmy pt. "Znane i nieznane atrakcje Trójstyku" oraz wystawę zdjęć "Beskid Cieszyński aktywnie", których wernisaż odbędzie się 5 maja o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej.

Zbiór zdjęć wystawiony zostanie w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publicznej w Istebnej jako wystawa zdjęć polsko-czeskiego terenu Trójstyku pod wspólną nazwą "Trójstyk - radość zwiedzania".

Wystawa w Istebnej czynna będzie od 5 do 30 maja, zaś w Mostach koło Jabłonkowa w GOTIC od 1 do 30 czerwca 2017 roku.

Czym jest Trójstyk?

Stać jednocześnie w trzech państwach? Tego możecie doświadczyć właśnie w tym regionie. Wystarczy wybrać się na wycieczkę bądź ze słowackiej wsi Čierne niebieskim albo zielonym szlakiem (2km) lub żółtym szlakiem z polskiej Jaworzynki (1 km) albo dwa kilometry żółtym szlakiem z czeskiej Hrčavy. Trójstyk jest dobrze dostępny nie tylko dla pieszych, ale i dla rowerzystów. Z czeskiej i polskiej strony jest wygodne dojście również dla turystów z wózkami, a końcowy odcinek na czesko-polskiej granicy dostępny jest także dla osób z niepełnosprawnościami. Z czeskiej i polskiej strony droga jest oświetlona, tak więc na Trójstyk możecie bezpiecznie
wyruszyć również wieczorem. Na miejscu odwiedzający mogą odpocząć w drewnianych wiatach z paleniskami. Sam punkt styku trzech granic jest oznaczony małym monolitem a znajdziecie go w potoku głębokim na 8 m i szerokim na 34 m. Na czeskiej, polskiej i słowackiej stronie wytyczone są trzy 240 cm wysokie granitowe monolity tworzące trójkąt nad wspomnianym punktem trójstyku.

Na Trójstyku w ciągu całego roku odbywa się szereg wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Spotkanie gości z trzech krajów o różnych walutach i językach - ma swój niepowtarzalny klimat. Możecie tego doświadczyć osobiście, a przy okazji wziąć udział w takich imprezach jak: Stawianie Moja (stawianie i dekorowanie świerkowego drzewka), Europejski Piknik Rowerowy, Góralski Maraton, Msza św. na Trójstyku, Turystyczny pochód przez trzy kraje w odpust ku czci św. Cyryla i Metodego, Ostatki albo Hrčavski gastronomiczny festyn i beerfest.

Serdecznie zapraszamy na Trójstyk na czesko-polsko-słowackiej granicy!

 

Wystawa organizowana w związku z realizacją projektu o nazwie „Trójstyk – radość zwiedzania - Trojmezí - radost poznávat“ o numerze ewidencyjnym: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, finansowanego z Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko.

Więcej szczegółów
Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-10
Zakończenie imprezy: 2017-05-31
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48338556208

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej zaprasza na wystawę prac malarskich Eugeniusza Białasa „Retrospekcja”. Jej wernisaż będzie mieć miejsce w siedzibie Ośrodka w dniu 10 maja 2017 r. o godzinie 16.00.

Eugeniusz Białas urodził się w 1956 roku w Chorzowie. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Podyplomowe Studium Pedagogiczne oraz Podyplomowe Studia Informatyczne.

Z zawodu nauczyciel, ilustrator i  grafik komputerowy, a z zamiłowania rzeźbiarz oraz plastyk – satyryk.

Współpracował z wydawnictwem "Kleks", norweską wytwórnią filmową "Norsk Tegnefilm" i z wieloma czasopismami.

Autor pasjonuje się akwarelą i satyrą, warto także zauważyć jego wkład w edukację leśną, z którą to przygodę zaczynał ponad 20 lat temu wspólnie z Andrzejem Piechockim, w istebniańskim Leśnym Ośrodku Ekologicznym. Ich wspólne dzieło - Panorama Beskidzka - przez lata pomagała w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, była obiektem zachwytów i przecierała szlaki dla innych leśnych ośrodków w Polsce. Na dzień dzisiejszy Eugeniusz Białas jest autorem ponad 20 wystaw o tematyce leśnej w nadleśnictwach w całym kraju! W 2014 roku, kiedy to po gruntownej modernizacji i przebudowie ponownie otwarto LOEE nową wystawę wzbogaconą o nowoczesne, multimedialne środki przekazu wykonywał nie kto inny, jak właśnie Eugeniusz Białas.

Wystawa potrwa do połowy czerwca – serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Więcej szczegółów
baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-16
Zakończenie imprezy: 2017-05-16
Miejsce imprezy: GOK Istebna
Organizator: GOK Istebna
Kontakt: 33 855 61 58

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem i fotografem PIOTREM TRYBALSKIM.

Wtorek 16 maja o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej.

godz. 16:00 - pokaz i opowieść podróżnicza

UWAGA! Od godziny 11:00 - konsultacje indywidualne (m.in. jak zaplanować podróż)

 

Zapraszamy!

 

Piotr Trybalski - dziennikarz, fotograf, podróżnik.

Przez blisko 10 lat kierował serwisem OnetPodróże, pisał i fotografował m.in dla: "Outside", „Polityka”, "Przekrój" „National Geographic”, National Geographic Traveler, „Podróże”, „Focus Historia”, „Magazynu Górskiego”, „Ski”, "Witaj w podróży".

Jest autorem książek, m.in. „Fotograf w podróży”, "Podróże z Adrenaliną",  

Prowadzi warsztaty fotograficzne i fotowyprawy, serwis internetowy http://Fotografwpodrozy.pl

Finalista i laureat konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Leica Street Photo, Outdoor Photographer of The Year), zdobył tytuł Travel Photographer of The Year 2014.

Uwielbia męczyć nogi na trekkingach, kręcić na dwóch kółkach i podróżować szlakiem world music.

Więcej na www.fotografwpodrozy.pl 

 

Projekt: Trójstyk – radość zwiedzania, nr ewid.: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400 finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa

 

Więcej szczegółów