Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty

Wkrótce

Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-05
Zakończenie imprezy: 2017-05-30
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48 33 855 61 58

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Jacka Kohuta i Michała Kuźmy pt. "Znane i nieznane atrakcje Trójstyku" oraz wystawę zdjęć "Beskid Cieszyński aktywnie", których wernisaż odbędzie się 5 maja o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej.

Zbiór zdjęć wystawiony zostanie w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publicznej w Istebnej jako wystawa zdjęć polsko-czeskiego terenu Trójstyku pod wspólną nazwą "Trójstyk - radość zwiedzania".

Wystawa w Istebnej czynna będzie od 5 do 30 maja, zaś w Mostach koło Jabłonkowa w GOTIC od 1 do 30 czerwca 2017 roku.

Czym jest Trójstyk?

Stać jednocześnie w trzech państwach? Tego możecie doświadczyć właśnie w tym regionie. Wystarczy wybrać się na wycieczkę bądź ze słowackiej wsi Čierne niebieskim albo zielonym szlakiem (2km) lub żółtym szlakiem z polskiej Jaworzynki (1 km) albo dwa kilometry żółtym szlakiem z czeskiej Hrčavy. Trójstyk jest dobrze dostępny nie tylko dla pieszych, ale i dla rowerzystów. Z czeskiej i polskiej strony jest wygodne dojście również dla turystów z wózkami, a końcowy odcinek na czesko-polskiej granicy dostępny jest także dla osób z niepełnosprawnościami. Z czeskiej i polskiej strony droga jest oświetlona, tak więc na Trójstyk możecie bezpiecznie
wyruszyć również wieczorem. Na miejscu odwiedzający mogą odpocząć w drewnianych wiatach z paleniskami. Sam punkt styku trzech granic jest oznaczony małym monolitem a znajdziecie go w potoku głębokim na 8 m i szerokim na 34 m. Na czeskiej, polskiej i słowackiej stronie wytyczone są trzy 240 cm wysokie granitowe monolity tworzące trójkąt nad wspomnianym punktem trójstyku.

Na Trójstyku w ciągu całego roku odbywa się szereg wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Spotkanie gości z trzech krajów o różnych walutach i językach - ma swój niepowtarzalny klimat. Możecie tego doświadczyć osobiście, a przy okazji wziąć udział w takich imprezach jak: Stawianie Moja (stawianie i dekorowanie świerkowego drzewka), Europejski Piknik Rowerowy, Góralski Maraton, Msza św. na Trójstyku, Turystyczny pochód przez trzy kraje w odpust ku czci św. Cyryla i Metodego, Ostatki albo Hrčavski gastronomiczny festyn i beerfest.

Serdecznie zapraszamy na Trójstyk na czesko-polsko-słowackiej granicy!

 

Wystawa organizowana w związku z realizacją projektu o nazwie „Trójstyk – radość zwiedzania - Trojmezí - radost poznávat“ o numerze ewidencyjnym: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, finansowanego z Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko.

Więcej szczegółów
Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-10
Zakończenie imprezy: 2017-05-31
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48338556208

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej zaprasza na wystawę prac malarskich Eugeniusza Białasa „Retrospekcja”. Jej wernisaż będzie mieć miejsce w siedzibie Ośrodka w dniu 10 maja 2017 r. o godzinie 16.00.

Eugeniusz Białas urodził się w 1956 roku w Chorzowie. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Podyplomowe Studium Pedagogiczne oraz Podyplomowe Studia Informatyczne.

Z zawodu nauczyciel, ilustrator i  grafik komputerowy, a z zamiłowania rzeźbiarz oraz plastyk – satyryk.

Współpracował z wydawnictwem "Kleks", norweską wytwórnią filmową "Norsk Tegnefilm" i z wieloma czasopismami.

Autor pasjonuje się akwarelą i satyrą, warto także zauważyć jego wkład w edukację leśną, z którą to przygodę zaczynał ponad 20 lat temu wspólnie z Andrzejem Piechockim, w istebniańskim Leśnym Ośrodku Ekologicznym. Ich wspólne dzieło - Panorama Beskidzka - przez lata pomagała w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, była obiektem zachwytów i przecierała szlaki dla innych leśnych ośrodków w Polsce. Na dzień dzisiejszy Eugeniusz Białas jest autorem ponad 20 wystaw o tematyce leśnej w nadleśnictwach w całym kraju! W 2014 roku, kiedy to po gruntownej modernizacji i przebudowie ponownie otwarto LOEE nową wystawę wzbogaconą o nowoczesne, multimedialne środki przekazu wykonywał nie kto inny, jak właśnie Eugeniusz Białas.

Wystawa potrwa do połowy czerwca – serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Więcej szczegółów
Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-28
Zakończenie imprezy: 2017-05-28
Miejsce imprezy: Tyniok
Organizator: Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków Centrum
Kontakt: +48 33 855-64-29

Ochotnicza Straż Pożarna Koniaków Centrum zaprasza na Piknik Strażacki na Tynioku w niedzielę 28 maja o godzinie 10.00

W programie:

  • zawody strażackie;
  • konkursy i zabawy dla dzieci;
  • pokazy sprzętu strażackiego.
Więcej szczegółów