Przejdź do strefy turysty
23.03
2016

Dominik Bury mistrzem Polski!

Wspaniały sukces odnióśł Dominik Bury (MKS Istebna), który wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 10 km klasykiem pozostawiając w pokonanym polu prawie czterdziestu rywali z Antolcem i Staręgą na czele!

Sukces Dominika jest tym większy, że startuje w Mistrzostwach Polski jeszcze jako junior a jego przewaga nad kadrowiczami wyniosła prawie 20 sekund (Antolec) i ponad 40 sekund (Staręga)!

Wielkie gratulacje dla Dominika i jego szkoleniowców - przede wszystkim klubowych (MKS Istebna) jak i w kadrze. Dominik jest członkiem kadry młodzieżowej PZN - na razie, bo nie wyobrażamy sobie jego braku w kadrze seniorów w przyszłym sezonie.

Wyczyn Dominika to nie jedyny sukces naszych biegaczy w tym dniu imprezy.

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczył starszy brat Dominika Kamil Bury. Uzyskany wynik dał biegaczowi MKS Istebna dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 10 km, w którym wysokie miejsca zajęli również reprezentanci NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk (był ósmy) i Wojciech Fojcik (dziesiąty).

W biegu kobiet na 5 km techniką klasyczną wysokie szóste miejsce wywalczyła koleżanka klubowa Mateusza i Wojciecha Agata Warło. Mistrzynią Polski seniorek została nasza najlepsza biegaczka w historii Justyna Kowalczyk.

Dodał: (4691)