Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.11
2018

Niezły początek sezonu biegaczy narciarskich

Pierwsze owoce ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym zebrali w miniony weekend nasi biegacze narciarscy, którzy wystartowali w inauguracyjnych zawodach FIS w Skandynawii.

Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Dominik Bury. Piąte miejsce zawodnika MKS Istebna w rozegranym w szwedzkiej miejscowości Bruksvallarna biegu na 10 km techniką dowolną to najlepszy jego start w zawodach pod auspicjami FIS. Dominik nieźle wypadł również w biegu na 15 km techniką klasyczną, w którym zajął 17 miejsce.
W zawodach startowali także brat i kolega klubowy Dominika Kamil oraz Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka), którzy zajęli dalsze miejsca.
Przypomnijmy, że Dominik, Kamil i Mateusz są członkami Kadry Narodowej A  Mężczyzn, w której głównym trenerem jest Tadeusz Krężelok z Istebnej.

Udany pierwszy start mają za sobą również nasze biegaczki, które wzięły udział w zawodach w Saariskelka (Finlandia).
W biegu na 5 km techniką dowolną siódma była Magdalena Kobielusz z Istebnej (aktualnie w klubie SS-R LZS Sokół Szczyrk) a czternasta Eliza Rucka (MKS Istebna).
Uzyskane czasy dały naszym zawodniczkom odpowiednio drugie (Magdalena) i trzecie (Eliza) miejsce w klasyfikacji juniorek U-20.
Dziewiąte miejsce w sprincie techniką klasyczną zajęła Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka).
Agata i Magdalena wystartowały również w biegu na 10 km klasykiem gdzie zajęły odpowiednio 13 i 17 miejsce. Uzyskany przez Magdalenę wynik pozwolił zawodniczce z Istebnej zająć 5 miejsce w rywalizacji juniorek.
Podobnie jak nasi biegacze równiez ich koleżanki po fachu - Eliza, Agata i Magdalena - należą do Kadry Narodowej A Kobiet z Aleksandrem Wieritielnym jako trenerem głównym i Justyną Kowalczyk - ciągle czynną biegaczką a w kadrze asystentką trenera głównego.Dodał: Jacek Kohut (6340)