Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
27.06
2018

Ośrodek Doradztwa Rolniczego Informuje: "Pomoc dla małych gospodarstw"

   Po raz drugi rusza wypłata pomocy dla rolników z poddziałania „ Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw”- Restrukturyzacja małych gospodarstw. Działanie finansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

     Z pomocy może skorzystać rolnik lub jego małżonek posiadający co najmniej 1 ha użytków rolnych, którego wielkość ekonomiczna nie przekracza 10 tyś euro. Jest ubezpieczony w KRUS co najmniej 2 miesiące i chce rozwijać swoje gospodarstwo w celu podwyższenia wielkości ekonomicznej pow. 10 tyś euro. Premia w wysokości 60 tyś zł wypłacana w II transzach – po spełnieniu określonych wymogów znajdujących się w  Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23.10.2015 r. z późniejszymi zmianami.

    Premie finansową można przeznaczyć na zakup nowego sprzętu ,modernizację obiektów gospodarskich wpływających na poprawę stanu środowiska ( wymiana pokrycia dachowego, budowa płyty obornikowej ), zakup stada podstawowego zwierząt w celu zwiększenia  produkcji w gospodarstwie. Premia może dopomóc w przystosowaniu obiektów gospodarskich do sprzedaży bezpośredniej produktów z gospodarstw.

   Gospodarstwo, które skorzysta  z premii musi wykazać wzrost produkcji na gruntach własnych i dzierżawionych w stosunku 70% do 30%.

   Każde działanie realizowane jest w oparciu o biznesplan oraz o inne dokumenty niezbędne przy wniosku składanym do ARIMR w Częstochowie  w terminie do 17.07.2018. Z premii może skorzystać 2,5 tyś gospodarstw w woj. Śląskim. Do tej pory z premii na Restrukturyzację Małych Gospodarstw w woj. Śląskim skorzystało 111 gospodarstw.

   Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie www.arimr.gov.pl  oraz w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Cieszynie ul. Kraszewskiego 13  lub pod nr. Tel 515 275 929.

 Doradca rolniczy Borejza ElżbietaDodał: Anna Kohut (6062)