Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy mieszkańca

Wkrótce

Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-05
Zakończenie imprezy: 2017-05-30
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48 33 855 61 58

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Jacka Kohuta i Michała Kuźmy pt. "Znane i nieznane atrakcje Trójstyku" oraz wystawę zdjęć "Beskid Cieszyński aktywnie", których wernisaż odbędzie się 5 maja o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej.

Zbiór zdjęć wystawiony zostanie w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publicznej w Istebnej jako wystawa zdjęć polsko-czeskiego terenu Trójstyku pod wspólną nazwą "Trójstyk - radość zwiedzania".

Wystawa w Istebnej czynna będzie od 5 do 30 maja, zaś w Mostach koło Jabłonkowa w GOTIC od 1 do 30 czerwca 2017 roku.

Czym jest Trójstyk?

Stać jednocześnie w trzech państwach? Tego możecie doświadczyć właśnie w tym regionie. Wystarczy wybrać się na wycieczkę bądź ze słowackiej wsi Čierne niebieskim albo zielonym szlakiem (2km) lub żółtym szlakiem z polskiej Jaworzynki (1 km) albo dwa kilometry żółtym szlakiem z czeskiej Hrčavy. Trójstyk jest dobrze dostępny nie tylko dla pieszych, ale i dla rowerzystów. Z czeskiej i polskiej strony jest wygodne dojście również dla turystów z wózkami, a końcowy odcinek na czesko-polskiej granicy dostępny jest także dla osób z niepełnosprawnościami. Z czeskiej i polskiej strony droga jest oświetlona, tak więc na Trójstyk możecie bezpiecznie
wyruszyć również wieczorem. Na miejscu odwiedzający mogą odpocząć w drewnianych wiatach z paleniskami. Sam punkt styku trzech granic jest oznaczony małym monolitem a znajdziecie go w potoku głębokim na 8 m i szerokim na 34 m. Na czeskiej, polskiej i słowackiej stronie wytyczone są trzy 240 cm wysokie granitowe monolity tworzące trójkąt nad wspomnianym punktem trójstyku.

Na Trójstyku w ciągu całego roku odbywa się szereg wydarzeń, w których warto uczestniczyć. Spotkanie gości z trzech krajów o różnych walutach i językach - ma swój niepowtarzalny klimat. Możecie tego doświadczyć osobiście, a przy okazji wziąć udział w takich imprezach jak: Stawianie Moja (stawianie i dekorowanie świerkowego drzewka), Europejski Piknik Rowerowy, Góralski Maraton, Msza św. na Trójstyku, Turystyczny pochód przez trzy kraje w odpust ku czci św. Cyryla i Metodego, Ostatki albo Hrčavski gastronomiczny festyn i beerfest.

Serdecznie zapraszamy na Trójstyk na czesko-polsko-słowackiej granicy!

 

Wystawa organizowana w związku z realizacją projektu o nazwie „Trójstyk – radość zwiedzania - Trojmezí - radost poznávat“ o numerze ewidencyjnym: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, finansowanego z Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko.

Więcej szczegółów
Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-10
Zakończenie imprezy: 2017-06-15
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48338556208

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej zaprasza na wystawę prac malarskich Eugeniusza Białasa „Retrospekcja”. Jej wernisaż będzie mieć miejsce w siedzibie Ośrodka w dniu 10 maja 2017 r. o godzinie 16.00.

Eugeniusz Białas urodził się w 1956 roku w Chorzowie. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Podyplomowe Studium Pedagogiczne oraz Podyplomowe Studia Informatyczne.

Z zawodu nauczyciel, ilustrator i  grafik komputerowy, a z zamiłowania rzeźbiarz oraz plastyk – satyryk.

Współpracował z wydawnictwem "Kleks", norweską wytwórnią filmową "Norsk Tegnefilm" i z wieloma czasopismami.

Autor pasjonuje się akwarelą i satyrą, warto także zauważyć jego wkład w edukację leśną, z którą to przygodę zaczynał ponad 20 lat temu wspólnie z Andrzejem Piechockim, w istebniańskim Leśnym Ośrodku Ekologicznym. Ich wspólne dzieło - Panorama Beskidzka - przez lata pomagała w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, była obiektem zachwytów i przecierała szlaki dla innych leśnych ośrodków w Polsce. Na dzień dzisiejszy Eugeniusz Białas jest autorem ponad 20 wystaw o tematyce leśnej w nadleśnictwach w całym kraju! W 2014 roku, kiedy to po gruntownej modernizacji i przebudowie ponownie otwarto LOEE nową wystawę wzbogaconą o nowoczesne, multimedialne środki przekazu wykonywał nie kto inny, jak właśnie Eugeniusz Białas.

Wystawa potrwa do połowy czerwca – serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Więcej szczegółów
Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2017-05-17
Zakończenie imprezy: 2017-05-17
Miejsce imprezy: Kompleks Sportowo - Rekreacyjny Istebna Zaolzie
Organizator: Fundacja Longboard Kids
Kontakt: +48 536 202 100

Fundacja Longboard Kids zaprasza na cotygodniowe longboardowe spotkania na Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym Zaolzie w Istebnej. Podczas spotkań możecie postawić pierwsze kroki na longboardzie, udoskonalić techniki jazdy, nawiązać nowe znajomości.
Dodatkowo podczas spotkań każdy może wypożyczyć longboarda, zapisać się na indywidualne lub grupowe lekcje nauki jazdy, otrzymać porady w sprawie doboru sprzętu oraz możliwości jego zakupienia.
Dzięki spotkaniom będziemy mogli dzielić się pasją i zarażać nią kolejne osoby.
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników prosimy o przyniesienie kasków i ochraniaczy.

Więcej szczegółów

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31