Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy mieszkańca

Kalendarz Imprez

Data publikacji: 2015-12-08, 03:48:29

Kalendarz Imprez Gminy Istebna na rok 2017

STYCZEŃ

05.01. - Bal Bezalkoholowy im ks. Franciszka Blachnickiego - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 19.30

06.01. - Orszak Trzech Króli - Kościół Dobrego Pasterza w Istebnej; po Mszy Św. o 10.00

07.01. - Bal Karnawałowy - Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniakowie; godz. 19.00

14.01. - Bal Rodzicieski Szkoły Podstawowej numer 2 Istebna Zaolzie; Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Istebnej Zaolziu; godz. 19.00

14.01. -  XXIII Bal Góralski - Ośrodek Narciarski Złoty Groń (dolna stacja); org. Zespół Regionalny Koniaków; godz. 20:00

15.01. - Upominki dla babci i dziadka - darmowe zajęcia dla dzieci - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 14.00

18.01. – Klub Literacki i Dyskusyjny Klub Książki – Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 18:00

21.01. - Karnawałowy Gimnazjalny Bal Rodzicielski - organizator SP2 Koniaków Rastoka; Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniakowie; godz. 18.00

22.01. Zimowe Zawody Furmanów; Istebna Zaolzie; org. GOK Istebna i Nadleśnictwo Wisła; godz. 11:00

22.01. - Warsztaty rzeźbiarskie - darmowe zajęcia dla dzieci - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 14.00

27.01. – Warsztaty artystyczne - decoupage; zajęcia odpłatne; Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej godz. 16:00

27.01. - Chiński Nowy Rok; Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz.19.00;

28-29.01. – Bieg na Igrzyska; trasy biegowe Istebna Kubalonka; www.pzn.pl

29.01. - Decoupage - darmowe zajęcia dla dzieci - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 14.00

do 31.01. – Wystawa malarstwa Barbary Wałach organizowana w ramach V Spotkań Integracyjnych Artystów im. Jana Wałacha - sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

do 31.01.2017r. - Wystawa Fotografii Jana Sikory z Trzyńca - "Beskidy przed pół wiekiem"; sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej


LUTY

04.02. Boski Bal Przebierańców dla Dzieci - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej; godz. 10.00

04.02. - Zimowe Miasteczko i Zawody "Milka" - Ośrodek Narciarski Złoty Groń

04.02. - Wieczór z góralską kapelą - Czarna Owca Istebna; godz. 20:00

05.02. - 42. Międzynarodowy Bieg Narciarski „O Istebniański Bruclik” – trasy biegowe Istebna Kubalonka

05.02. - Zimowe Miasteczko "Milka" - Ośrodek Narciarski Złoty Groń

05.02. - Wełniane Inspiracje - darmowe zajęcia dla dzieci - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 14.00

06.02. - 31.03. - Wystawa „Na styku Dwóch Światów” koronki koniakowskiej i teneryfowej, Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

11.02. - Full Moon Winter Edition - Ośrodek Narciarski Złoty Groń

12.02. - Pomysłowe Walentynki - darmowe zajęcia dla dzieci - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 14.00

14.02. – Noworoczne Spotkanie Seniorów w Istebnej – remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Istebnej

14.02. - Walentynkowy Slalom Gigant dla Par - Ośrodek Narciarski Złoty Groń

15.02. – Noworoczne Spotkanie Seniorów w Jaworzynce – remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynce

15.02. - Spotkanie Klubu Literackiego - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; organizator - Stowarzyszenie "Na Groniach"; godz. 17.00

16.02. – Noworoczne Spotkanie Seniorów w Koniakowie – remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniakowie

18.02. - Karnawałowy Szkolny Bal Rodzicielski - organizator Szkoła Podstawowa Nr. 1 w Koniakowie

18.02. - I Muzykowanie bez Granic "U Ujca" - Karczma "U Ujca" godz. 18.00; organizator Karczma "U Ujca" i Ewa Nowak

19.02. - Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Istebna; Gimnzajum JPII; org. GOK Istebna

19.02. - Warsztaty z Pierwszej Pomocy - darmowe zajęcia dla dzieci - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 14.00

24.02. – Żywobyci przi granicy:babski godki z łobu strón Olzy - projekcja filmu; Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej godz. 15:00

24.02. – Wielkanocne warsztaty artystyczne; zajęcia odpłatne; Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej godz. 16:00

25.02. - Bal Przebierańców - Karczma Ochodzita; godz.18.00

luty - Wystawa "Stajenki twórców z gminy Istebna"; Muzeum Regionalne na Grapie w Jaworzynce

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

MARZEC

02.03. – „W moji zogródce” spotkanie miłośników ogrodnictwa i sadownictwa; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 16:00

03 - 04.03. - Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Slalomie i Slalomie Gigancie; Ośrodek Narciarski Złoty Groń

05.03. - III Paintballowy Dzień Kobiet - Base Camp Istebna - Zgłoszenia indywidualne oraz kilkuosobowe pod nr tel: 888 661 794 lub na FB.

10.03. –  30.04. Wystawa „Pisanki , kraszanki…”kolekcja Bożeny Miłoś - sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej; wernisaż godz. 16:30

11.03. – Dzień Kobiet i Gala Konkursu Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego 2016 – Hotel Złoty Groń; godz.18.00

19.03. - "Namioty Wyklętych" - wykład - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 17:30

22.03. - Promocja monografii „Płyniesz Olzo” oraz spotkanie z jej redaktorem prof. Danielem Kadłubcem - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 16.00

26.03. - Bezpłatne zajęcia dla dzieci pt. "Zdrowe Przekąski" - Hotel &Restauracja Złoty Groń; godz.14.00

26.03. – III Turniej tenisa stołowego; Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej godz. 14:00

27 - 29.03. - Jarmark Świąteczny - Karczma Pod Ochodzitą

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

KWIECIEŃ

03. - 30.04. - Wystawa Fotograficzna Michała Kuźmy; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; wernisaż 3 kwietnia godz. 17:00

06.04. – „W moji zogródce” spotkanie miłośników ogrodnictwa i sadownictwa; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 16:00

07.04. - Ekstremalna Droga Krzyżowa; ghodz. 19:00 Msza Św. w kościele w Istebnej; po mszy wyjście; TRASA: Istebna Centrum - Szymcze - Jasnowice - Jaworzynka Trzycatek - Zapasieki - Koczy Zamek - Tyniok - Karolówka - Stecówka - Kubalonka - Kiczory - Dupne - Sałasz - Istebna Centrum

23.04. – 75 Rocznica Śmierci Jerzego Probosza i Pawła Gazurka; Lesny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej; godz. 15.00; org. Krzysztof Kiereś

23.04. - Mountain Dualthlon; Istebna Zaolzie; start godz. 10:00  info

23.04. – III Turniej Koszykówki  „ O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Istebna” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej; godz. 12:00

27.04. - Konkurs Wiedzy o Regionie – Szkoła Podstawowa Nr. 1 w Jaworzynce;  godz. 10.00

28.04. - Warsztaty artystyczne - kwiaty z bibuły; zajęcia odpłatne; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej;g.16:00

29.04. - Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym na Grapie w Jaworzynce; godzina 16:00

30.04. – Promocja książki "Ogień i czereśnia"; Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej; godz. 18:00

do 30.04.- Wystawa „Pisanki, kraszanki…”kolekcja Bożeny Miłoś - sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

MAJ

01.05. – Stawianie Moja na Trójstyku -  Jaworzynka Trzycatek; godz. 10:00

01.05. - Mieszanie Owiec i Dzień Otwarty w Centrum Pasterskim - Koniaków Szańce, godz. 11:00

01.05. - Longboardowa Majówka - Istebna Zaolzie; godz. 15:00 - 18:00

01.05. - Koncert Kapeli Wałasi - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 19.00

02.05. - Komedia dla dorosłych "Ość w gardle" - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 19.30

02.05. - Noc Muzeów w Muzeum Malarstwa Jana Wałacha / Karczma „Po Zbóju” w Istebnej Andziołówce; godz. 20.00

03.05. – Msza Św. w Jaworzynce na Wyrchczadeczce z góralskim śpiewem; organizator – Bochynek Bogusła „Gościnna Chata”; godz.11:00

05.05. - 30.05Wystawa fotografii „Znane i nieznane atrakcje turystyczne regionu Trójstyku” sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej; wernisaż 5 maja godz. 16:30; realizowane w ramach projektu pt. „Trójstyk – radość zwiedzania” o numerze CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński – Tesinske Slezsko.

06.05. - IV Rajd Rupienki - więcej na www.rajdrupienka.wixsite.com/rajd

06.05. - Mieszanie Owiec - Istebna Stecówka; organizator – Henryk Kukuczka; godz. 12:30

06.05. - Świeto Górali Śląskich - Kościół Dobrego Pasterza Istebna Centrum; godz. 18.00

08-15.05 – Tydzień Bibliotek; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

10.05. – 15.06. Wystawa „RETROSPEKCJE”- Jubileuszowa Wystawa Eugeniusza Białasa z Istebnej; sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej; wernisaż godz. 16:00

12.05. - Promocja książki pt. Matka Ziemia i spotkanie z autorem - Andrzej Niedoba - GOK Istebna, godz. 16:00

12.05. - Impreza Na Szczycie ★ Koncerty: Wind Rose, Ferdo - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 21.00

13.05. – Koncert "Serce Górala i Groń" - prolog w hołdzie 100-lecia Objawień Fatimskich, zagrają Artyści bliscy Tryptykowi beskidzkiemu, na Jubileusz 20-lecia premiery na polanie Stecówka oraz dziękczynienie za odbudowę Kościółka – Istebna Stecówka; godz.17.30

14.05. – Festiwal Biegowy w ramach akcji Polska Biega; Istebna Zaolzie; godz. 14:00

16.05. - Spotkanie z podróznikiem i fotografem Piotrem Trybalskim - GOK Istebna, godz. 16:00; realizowane w ramach projektu pt. „Trójstyk – radość zwiedzania” o numerze CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w Euroregionie Śląsk Cieszyński – Tesinske Slezsko

19.05. – XV Rajd Kukuczki – Amfiteatr "Pod Skocznią"; organizator – PTTK Wisła; godz. 9:00

20.05. - Festyn Kóniokowianów - SP1 Koniaków; godz. 17:00; org. Sołtys Jan Gazur i Sołectwo Koniaków

25.05. - Spotkanie Klubu Literackiego;  Istberg RestoBar & Rooms; godz. o 18.00

27.05. – KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA – hala Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, godz. 19:00 ; bilety Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej ; cena: 60 zł

28.05. – Piknik Strażacki – Koniaków Tyniok; organizator Ochotnicza Straż Pożarna w Koniakowie Centrum

staleWystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej


CZERWIEC

03.06. – Noc Bibliotek; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 19:00

04.06. – Leśny Dzień Dziecka, akcja edukacyjna „Jedź z głową” oraz Turniej Piłkarski „Zagubione Buty”; Amfiteatr „Pod Skocznią"; organizatorzy - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej, Nadleśnictwo Wisła, Keepers Fundation; godz. 14.00

10.06.Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych – Amfiteatr „Pod Skocznią” i Kompleks Sportowo – Rekreacyjny Istebna Zaolzie;

15. - 18.06. - Beskidy MTB Trophy; impreza rowerowa; G&G Promotion; www.mtbtrophy.pl; Amfiteatr "Pod Skocznią" w Istebnej

16.06. - Koncert zespołu Królestwo Beskidu - Chata na Szańcach; Koniaków; godz. 19:00

17.06. Smaki Karpat - Czas na Bryndzę!; Centrum Pasterskie w Koniakowie; godz. 11:00

17.06. "Wędruj z nami Beskidami z Owcą Plus i pasterzami" - otwarcie wystawy fotograficznej; Centrum Pasterskie w Koniakowie; godz. 11:00

17.06. - Akcja Przewodnik czeka - start wycieczki do Źródeł Olzy; parking na Wojtoszach w Istebnej przy początku drogi do Hotelu Złoty Groń; godz.11.00

18.06. – Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Radia Istebna”; Orlik Istebna, godz. 14:00

19. - 30.06. – Wystawa Koronkowe Kreacje Pani Zuzanny Ptak z Koniakowa; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

22.06 – 15.10 - Wystawa Twórczości Ludowej –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

24.06. - Noc Świętojańską w Parku Linowym Base Camp; Base Camp Istebna

do 15.06. Wystawa „Czas na EB”- Jubileuszowa Wystawa Eugeniusza Białasa z Istebnej; sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

LIPIEC

01.07. - Dyskoteka „Powitanie Wakacji”; Karczma "U Ujca" Istebna Centrum; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 20.00

04.- 08.07. Warsztaty Wakacyjne w Muzeum Malarstwa Jana Wałacha; Istebna Andziołówka; organizator Stowarzyszenie im. Jana Wałacha w Istebnej

05.07. - Prezentacja pojazdów zabytkowych w ramach 40 Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych - Amfiteatr "Pod Skocznią"; godz. 11.30 - 13.30

07 - 09.07. – Impreza Piłkarska – Góral Istebna; Amfitetar "Pod Skocznią"

08.07. - Warsztaty plastyki weselnej - beskidzki haft krzyżykowy; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 10.00 - 12.00

08.07. III Noc w Parku Linowym Base Camp Istebna; Base Camp Istebna; godz. 21.00

12.07. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

13.07. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

15 - 16.07. - XXI Dni Istebnej ” Z Ochodzitej, przez Skalite, po Kozubową”; Amfiteatr „Pod Skocznią”; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 19.00

15-16.07. - XI Piknik Eterowy; Koniaków Koczy Zamek

19.07. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

20.07. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

21.07. - Moravia Rallye 2017 - Zabytkowe samochody będą parkować na terenie Amfiteatru "Pod Skocznią" w godzinach od 16.00 do 17.30.

22.07.  - Warsztaty technik związanych z przerobem wełny; Centrum Pasterskie w Koniakowie; godz. 9.00 - 18.00

22.07. - Warsztaty plastyki weselnej - malowanie „tróchły” ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 10.00 - 12.00

22.07. - Paintball - Gra otwarta dla każdego; Base Camp Istebna; 16.30 - 19.00

22.07. - Kino Plenerowe; film: CINEMA PARADISO; Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 20.30

23.07. - Zabawa z Kapelą Sarpacka i DJ'em – Restauracja „Na Groniu” w Jaworzynce Centrum godz. 17.00; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

23.07. – VI Przełajowy „Bieg na Tyniok”, start Koniaków Rastoka; godz. 15.00; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

24 - 28.07. - Longboardowa Półkolonia; tory nartorolkowe Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego Istebna Zaolzie oraz przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej; godz. 9.00 - 12.00

26.07. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

27.07. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

28.07. -Wieczór dla Rafała Wałacha ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 17.00

29.07.  - Festiwal Kultury Wołoskiej - Warsztaty Edukacyjne; Centrum Pasterskie w Koniakowie; godz. 10.00

29 – 30.07. – XXIII Festyn Istebniański w ramach 54. Tygodnia Kultury Beskidzkiej – Amfiteatr "Pod Skocznią"; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

30.07. – Konkurs Kulinarny w ramach Festynu Istebniańskiego; Amfiteatr "Pod Skocznią"; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

31.07 - 04.08. - Longboardowa Półkolonia; tory nartorolkowe Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego Istebna Zaolzie oraz przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej; godz. 9.00 - 12.00

SIERPIEŃ

02.08. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

03.08. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

03.08. - Wernisaż wystawy "Dziedzictwo religijne i kulturowe Ewangelików Trójwsi Beskidzkiej"; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 16.00

04 -.06.08. – Impreza Piłkarska – Góral Istebna; Amfiteatr "Pod Skocznią" oraz Kompleks Sportowo - Rekreacyjny Istebna - Zaolzie

04.08 - 17.09. - Wystawa "Dziedzictwo religijne i kulturowe Ewangelików Trójwsi Beskidzkiej"; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

05.08. - Warsztaty plastyki weselnej - wicie wieńców i wianków ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 10.00 - 12.00

06.08. - Charytatywna longboardowa wyprawa do Bukovca na rzecz kotów bezdomnych; organizator Fundacja Longboard Kids

09.08. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

10.08. - Charytatywna longboardowa wyprawa do Bielska - Białej na rzecz kotów bezdomnych; organizator Fundacja Longboard Kids

10.08. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

12.08. - Metamorfozy - wystawa malarstwa Jana Żyrka; godz. 18.00 w Galerii Kukuczka na Jasnowicach

12.08.- Sierpniowa Noc w Parku Linowym Base Camp Istebna; Base Camp Istebna; godz. 20.30

12.08. - Dyskoteka Wakacyjna – Karczma Kopyrtołka w Koniakowie; godz. 20.00; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

12 -15.08. - Dni Koronki Koniakowskiej; Chata na Szańcach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie, Karczma Kopyrtołka; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

13-15.08. - Rowerowy Wyścig 4-etapowy Road Trophy; (cykl Dobre Sklepy Rowerowe ) Istebna Zaolzie – Złoty Groń; organizator CycloPartner

14.08. - Akcja Przewodnik czeka - start wycieczki do Źródeł Olzy; parking na Wojtoszach w Istebnej przy początku drogi do Hotelu Złoty Groń; godz.9.00

16.08. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

17.08. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

19.08. - Warsztaty plastyki weselnej - robinie „wónióńćki” (zdobne, miniaturowe bukieciki przypinane do stroju gości weselnych) i wicie bibułkowych kwiatów; ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 10.00 - 12.00

19.08. - Beskidzka Integracja 2017 - Zlot Samochodów Tuningowych - Hotel Złoty Groń

20.08. - GORALMARATHON; Jaworzynka Trójstyk; godz. 10:00; organizator www.goralmarathon.com

23 - 27.08. – III Zjazd Karpacki; OSW Szarotka; występy zespołów folklorystycznych i stoiska twórców ludowych; przez weekend Amfiteatr "Pod Skocznią"; organizator Komitet Zjazdu Karpackiego

23.08. - Przewodnik czeka - wyjście na Halę Baranią; start - Koniaków Koczy Zamek; godz. 8.00

23.08. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

24.08. – 30.09. – Wystawa Motywy Karpackie w Sztuce Jana Wałacha – Muzeum Jana Wałacha

24.08. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

25.08. - IV Dzień Haftu Beskidzkiego; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 11.00

25.08. – Koncert "Serce Górala i Groń" – Józef Skrzek & Górale Karpat -  Istebna Stecówka

26.08. – Msza  Święta na Trójstyku; organizator diecezje i samorządy przygraniczne oraz zabawa Goralfest i koncert: „Widzieć sercem”; organizator www.goralmarathon.com; godz. 10:00

26.08. - Jarmark Pasterski - Centrum Pasterskie w Koniakowie; impreza w ramach III Zjazdu Karpackiego

27.08. – Msza Św. w ramach III Zjazdu Karpackiego wraz z korowodem; Msza Św. plenerowa w amfiteatrze godz. 13:00; start korowodu od 12:00 przy stacji Orlen, a następnie przejście na amfiteatr

30.08. - Wakacyjne Warsztaty "Haftem malowane" ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

31.08. - Wakacyjne Warsztaty Zielarskie ; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 14.00 - 16.00

do 31.08. - Karpacka Zagroda Edukacyjna - Letnie atrakcje w Centrum Pasterskim w Koniakowie

do 17.09. - Wystawa "Dziedzictwo religijne i kulturowe Ewangelików Trójwsi Beskidzkiej"; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

do 15.10 - Wystawa Twórczości Ludowej –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

WRZESIEŃ

02.09. – VI Narodowe Czytanie  – Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

02.09. - Narodowe Czytanie w Muzeum Jana Wałacha; godz. 19.00

02.09. - Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Górskim - Istebna Amfitetar "Pod Skocznią"; organizator J. Lewandowski

04.09.Tradycyjna „Szkubaczka” – Strażnica OSP Koniaków Kosarzyska; godz.15.00

10.09. Spotkania Integracyjne Artystów w Muzeum Malarstwa Jana Wałacha w Istebnej Andziołówce; organizator Stowarzyszenie im. Jana Wałacha w Istebnej

17.09. - Dożynki Gminne – Amfiteatr "Pod Skocznią"; godz. 12.30

23.09. Męska Wyprawa po Beskidach; start. godz. 9.30 Istebna Centrum - parking pod wulkanizacją

23.09. – Rajd Wisły – start Kompleks Zagroń Istebna; godz. 8.32

24.09. - Koncert Diecezjalnej Orkiestry Dętej; Parafia Ewangelicko - Augsburska w Istebnej; godz. 16.00

29.09. – Rozsód Łowiec na Ochodzitej w Koniakowie; godz. 11.00 - organizator Centrum Pasterskie w Koniakowie

do 30.09. – Wystawa Motywy Karpackie w Sztuce Jana Wałacha – Muzeum Jana Wałacha

do 15.10 - Wystawa Twórczości Ludowej –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

PAŹDZIERNIK

01.10. - Rozsód Łowiec na Stecówce - Istebna Stecówka g. 13.00 - organizatorem są owczarze z Istebnej i Cieńkowa

01.10. - Beskidzki Triathlon Górski - Istebna plac za stacją CPN - www.nartki.org

05.10. - Bieg Przyjaźni INTERREG V-A Republika Czeska - Polska; start: Hotel Złoty Groń godz. 16:30; info

07.10. - Różaniec Do Granic - Istebna Koścół Dobrego Pasterza; godz. 10.30

07.10. - Różaniec Do Granic - Jaworzynka Centrum - Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła; godz. 10.30

07.10. - Różaniec Do Granic - Jaworzynka Trzycatek - Kościół Matki Bożej Frydeckiej; godz. 10.30

07.10. - Poświęcenie Drogi Różańcowej ze Stecówki na Przysłop  - Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce; godz. 11.00

07.10. - Bieg o Puchar Złotego Gronia; dystans 10 km; dolna stacja Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń; godz. 11:00; organizator -  gorskiebieganie.pl 

14. 10. - 80 -lecie istnienia SP1 w Istebnej; 9:00 Msza Św.; 10:30 Uroczysta Akademia;

20.10. - Promocja Książki Władysława Motyki - sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej; godz. 17.00

21.10. - Wernisaż wystawy " Klenoty Kysúc - hudobné nástroje na Kysuciach"; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz.16.00

21.10. - Wieczór z kuchnią francuską - g. 19:00; Złoty Groń Hotel & Restauracja

22.10. - Koncert Chóru mieszanego "Gloria" ze Skoczowa; Kościół Ewangelicko - Augsburski w Istebnej; godz. 16.00

24.10. - Nauka czepiynio; od 16:30 w Centrum Pasterskim w Koniakowie, 

25.10. - Nauka czepiynio; od 16:30 w GOK w Istebnej,

26.10. - Nauka czepiynio; od 16:30 w Muzeum Regionalnym na Grapie w Jaworzynce,

28.10. - Obrzędowość Rodzinna Górali z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa; Muzeum Regionalne "Na Grapie"; godz. 16.00 

29.10. – Turniej Szachowy –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

31.10. – Nabożeństwo Reformacyjne – Kościół Ewangelicko-Augsburski; godz. 17.00

do 15.10 - Wystawa Twórczości Ludowej –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata –  sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

LISTOPAD

02.11. – XIX Zaduszki Istebniańskie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Istebnej; godz. 18.00; organizator Stowarzyszenie "Na Groniach

02.11. – 28.02.2018 r. – Świąteczny Kiermasz Twórczości Ludowej - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publicznej w Istebnej; godz. 8.00 – 16.00 (pn. – pt.)

06.11. - Wernisaż prac uczniów Autorskiej Szkółki Malarskiej Iwony Konarzewskiej - Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej; godz. 16.00

11.11. – Gminne Obchody Święta Niepodległości - Urząd Gminy Istebna; godz. 9.15

11.11. – Msza Św. za Ojczyznę - Kościół pw. Dobrego Pasterza w Istebnej Centrum; godz. 10.00

11 -12.11 – Wystawa Makiet Kolei Wąskotorowych –  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Istebnej Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Ks. Józefa Londzina; organizator: Willa Zwolakówka i Klub Miłośników Kolei Wąskotorowych

12.11. – Projekcja filmu „Luter” - Kościół Ewangelicko-Augsburski; godz. 15.30

17.11. – Świąteczne Warsztaty Artystyczne - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publicznej w Istebnej; godz. 16.00 – 18.00

18.11. - Otwarcie Pizzerii i Burgerowni w Kompleksie Zagroń Istebna​; godz. 12.00 - 22.00

18.11. – Wieczór z kuchnią ukraińską – Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 19.00

18.11. - Andrzejki w Karczmie Po Zbóju; godz. 19.00

18.11. – Góralskie Andrzejki; Karczma „U Ujca” w Istebnej, godz. 19.30; bilety w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

24.11. – 11.01.2018 r. -  Wystawa Rzeźby Zbigniewa Krężeloka "Poleśnego" z Koniakowa; sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

25.11. - Konkurs Wokalistów i Grup Śpiewaczych - Muzeum Regionalne "Na Grapie" w Jaworzynce; godz. 14.00

25.11. – Imprezy Andrzejkowe - Karczma Ochodzita, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Szarotka, Karczma Kubalonka

25.11.23.12.2017 r. – Wystawa „Obrzędowość rodzinna górali z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa” - Muzeum Regionalne "Na Grapie" w Jaworzynce

26.11. – Wieczór Wspomnień „Katarzyna i Marcin Luter” – Salka Parafii Ewangelicko-Augsburskiej; godz. 16.00

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

GRUDZIEŃ

02.12. – XVI Międzynarodowe Spotkanie Gajdoszy i Dudziarzy – Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 17.00

06.12. - Spotkanie z Mikołajem - Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 16.00

09.12. - Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza - Dom Parafialny w Istebnej; godz. 18.00

10.12. – IV Turniej Mikołajkowy w piłce halowej; budynek dawnego gimnazjum; godz. 12.00; organizator Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

13.12. – Konkurs na Świąteczne Ciasteczka z Trójwsi; Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej; godz. 11:00

16.12. – Wieczór z kuchnią włoską – Hotel & Restauracja Złoty Groń; godz. 19.00

29.12. Wieczór Góralski – Karczma Kubalonka; g. 17.00

29.12. Biesiada Góralska z Kuligiem – Kolyba na Kubalonce; g. 17.30

30.12. Wieczór Góralski – Karczma Kubalonka; g. 17.00

30.12. Biesiada Góralska z Kuligiem – Kolyba na Kubalonce; g. 17.30

31.12. - Imprezy Sylwestrowe - Hotel & Restauracja Złoty Groń, Karczma Ochodzita, Gazurek Kuligi Istebna, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Szarotka, Dwór Kukuczka, Karczma Kubalonka, Dwór Bogdałów, Karczma Pod Ochodzitą, Halniakowy Dwór, Kolyba Góralska na Kubalonce

do 23.12.2017 r. – Wystawa „Obrzędowość rodzinna górali z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa” - Muzeum Regionalne "Na Grapie" w Jaworzynce

do 11.01.2018 r. -  Wystawa Rzeźby Zbigniewa Krężeloka "Poleśnego" z Koniakowa; sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

do 28.02.2018 r. – Świąteczny Kiermasz Twórczości Ludowej - Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publicznej w Istebnej; godz. 8.00 – 16.00 (pn. – pt.)

stale - Wystawa Największej Koronki Koniakowskiej Świata – sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej

 

 

 

 

 



Dodał: O. Sz. (1118)
 
 
 
PODSTRONY:

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2017/5/1 2017/5/2 2017/5/5 2017/5/6 2017/5/10 2017/5/12 2017/5/13 2017/5/16 2017/5/20 2017/5/25 2017/5/27 2017/5/28