Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.03
2019

Gminny Turniej BRD

W siedzibie byłego Gimnazjum a obecnie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej odbył się jak co roku Gminny Turniej BRD czyli "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym".
Wzięły w nim  udział drużyny szkół podstawowych ZSP Istebna z opiekunem Jarosławem Hulawym, SP 1 Jaworzynka z opiekunem Mariuszem Juroszkiem oraz SP 1 Koniaków z opiekunem Zenonem Knopkiem.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, przy czym testy w części teoretycznej były na poziomie zbliżonym do egzaminów na prawo jazdy.
Część praktyczna turnieju odbyła się w hali sportowej.

Ogólnie turniej, którego organizatorem był Jarosław Hulawy wymagał od startujących i opiekunów solidnych przygotowań i dużego zaangażowania.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie aspirant sztabowy Grzegorz Hanzel.

Finał powiatowy turnieju odbędzie się 30 marca w Ustroniu a weźmie w nim udział sześć drużyn szkolnych z największą liczbą punktów uzyskanych w eliminacjach gminnych spośród wszystkich gmin powiatu.Dodał: Jacek (6556)