Wkrótce
Wystawa Twórczości Ludowej co roku gromadzi prace stu kilkudziesięciu artystów, rękodzielników. Zobaczyć i kupić można tu zarówno słynne koniakowskie koronki, czy beskidzkie hafty krzyżykowe, jak i rzeźbione świątki, obrazy, koronkowe ozdoby, biżuterię i wiele innych. Wystawa prowadzona jest przez młodą artystkę, malarkę i graficzkę Karolinę Hubkę.
Czynne codziennie:
Poniedziałek – Sobota 10.00 – 18.00
Niedziela 10.00 – 15.00
Nowa wystawa "Na Grapie"!
Już od poniedziałku w muzeum można oglądać wystawę prac Pawła Dragona, malarza pochodzącego z Jaworzynki.
Zapraszamy Was na wernisaż, podczas którego będzie możliwość bliższego poznania życia i twórczości tego artysty.
Widzimy się w sobotę 06.08.2016 o 15:00!
Wystawa dofinansowana dzięki wsparciu Gminy Istebna z projektu "Gazdówka Tacika i Matki"!
Wystawa prac artystki zmarłej jesienią 2015 roku. Uroczysty wernisaż odbędzie się w niedzielę11 września o godzinie 13.45.
Muzeum i Stowarzyszenie im. artysty Jana Wałacha w Istebnej zapraszają serdecznie na uroczysty wernisaż wystawy poświęconej pasterstwu w twórczości Jana Wałacha, odbędzie się on w Muzeum Jana Wałacha 11 września o godzinie 16.00. Po otwarciu wystawy krótką prelekcję na temat organizacji gospodarstwa sałaszniczego wygłosi Prezes Oddziału Górali Śląskich – Józef Michałek. O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert muzyki tradycyjnej w wykonaniu kapeli „Wałasi”.
Wystawa potrwa do końca listopada – zwiedzanie od wtorku do niedzieli 10.00 – 16.00
23 września wystartuje 62. edycja Rajdu Wisły – jednej z najstarszych tego typu imprez w naszym kraju. Historia rajdu orgaznizowanego przez Automobilklub Śląski sięga 1951 roku, kiedy to odbyła się 1. Ogólnopolska Jazda Orientacyjno-Konkursowa, dająca początek jednej z najbardziej lubianych imprez motoryzacyjnych i to zarówno przez kibiców, jak i samych zawodników. Przez te wszystkie lata na listę zwycięzców rajdu wpisało się wiele znakomitych nazwisk, znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Byli wśród nich m.in. Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Andrzej Jaroszewicz, Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Leszek Kuzaj, Krzysztof Hołowczyc, a ostatnio Kajetan Kajetanowicz i Bryan Bouffier.
„Tegoroczna edycja Rajdu Wisły stanowi 5. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, ale jest również 6. rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, co zapowiada sporo atrakcji dla wszystkich miłośników motoryzacji” – mówi wieloletni dyrektor rajdu – Andrzej Szkuta. „Zawodnicy będą rywalizowali na siedmiu odcinkach specjalnych, na które składają się trzykrotnie pokonywane oesy Koniaków i Kotelnica oraz kończący rajd odcinek Kubalonka. Jak zawsze na tej imprezie, załogi mogą spodziewać się trudnych technicznie prób, które nie tyle preferują moc silników, co umiejętności i technikę jazdy zawodników. Spodziewamy się, że udział w rajdzie wezmą nie tylko uczestnicy RSMŚ i HRPP, ale także załogi startujące w mistrzostwach Polski, które mogą rywalizować w klasie Gość. Oprócz tego, na wiślańskim rynku Automobilklub Śląski przygotował szereg dodatkowych atrakcji dla kibiców m.in. pokazy ratownictwa drogowego i prezentację samochodów zabytkowych. Przy okazji serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość przy organizacji rajdu należą się włodarzom gmin: Wisła, Istebna, Rajcza i Milówka, na których terenie będziemy gościć w tym roku. Liczymy, więc na dobrą pogodę, bezpiecznie dopingujących kibiców i ciekawą rywalizację na trasie!”
62. Rajd Wisły rozpocznie się w piątek, 23 września, o godz. 20.00 uroczystym startem z centrum Wisły (Plac Hoffa). W sobotę o godz. 8.00 załogi wyruszą na trasę z parku serwisowego, zlokalizowanego w pobliżu bazy rajdu – Kompleksu Zagroń w Istebnej. Trasa tegorocznego rajdu liczy 165,55 km, z czego 44,06 km to odcinki specjalne. Pierwsza załoga spodziewana jest na mecie w Wiśle o godz. 16.21, a o godzinie 20.00 w miejscowym amfiteatrze odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów.