Wkrótce
W sobotę 22 czerwca zapraszamy do Jaworzynki na Festyn pod Smereczkami.
Od godziny 15.00 rusza Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Jaworzynki i Rady Sołeckiej.Zapraszamy do zapisów, czekają atrakcyjne nagrody
Od godziny 18.00 zaplanowany jest festyn, gdzie swoje pyszności będzie serwowała Ochotnicza Straż Pożarna Jaworzynka Centrum
Przy tej okazji będzie też można wesprzeć jednostkę, która zawsze śpieszy z pomocą potrzebującym.
Sołtys wraz z Radą Sołectwa Istebna zapraszają na zabawę z okazji Dnia św. Jana.
W programie:
- ognisko z muzyką góralską
- pieczenie kiełbasek
Początek wydarzenia o godz. 18.00
Zadanie finansowane z budżetu Gminy Istebna w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Istebna.
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Gajdosza Jana Sikory w Koniakowie, Karina Czyż i Michał Ligocki zapraszają na Janićkowe Nutki - Festyn na Świyntygo Jóna ku pamięci Janka Sikory Gajdosza z Małej Łączki, który o godz. 16.00 rozpocznie się na szczycie Tynioka.
W programie:
- Gra Terenowa "Szukamy Kwiatu paproci"
- Warsztaty artystyczne dla dzieci
- Występ Zespołu Regionalnego "Mały Koniaków"
- Świętojańska Opowieść Kamy Księżnik
- Występ Kapel Regionalnych
- Festyn przy muzyce
- Wyśmienita gastronomia
Zaproszenie na X Rajd Rupiynki
Trasa: Rupienka-Jedla-Sołowy Wyrch-Kikula-Trojaczka-Kosarzyska
Tegoroczny, jubileuszowy X Rajd Rupienki odbędzie się 22 czerwca (sobota). Start o godz.10.00 z Placu Rupienka. Trasa bardzo ciekawa: Rupienka, Jedla, Sołowy Wierch, Kikula-Trojaczka oraz ogromna na niej ławka. Meta Rajdu przy strażnicy OSP Kosarzyska.
Na mecie dzięki życzliwości i dużemu wsparciu strażaków z OSP Kosarzyska na uczestników rajdu będzie czekał ciepły posiłek. Zostaną również przeprowadzone konkursy wiedzy oraz pokaz strażacki.
Gościem honorowym rajdu będzie pan Zbigniew Krężelok "Poleśny", znany i szanowany rzeźbiarz z Koniakowa. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy młodych i trochę starszych piechurów, ale i osoby które chcą spotkać się w miłej i rodzinnej atmosferze.
Przez Kikulę (845 m n.p.m.) przebiega Europejski Dział Wodny, który na przestrzeni wieków wyznaczał przeróżne granice między państwami i krainami historycznymi. Na wierzchołku Kikuli zachował się dawny słupek graniczny z czasów, kiedy to Kikula była trójstykiem granic Polski, Czech i Węgier.
Przez lata określenie „trojak” Słowacy stosowali w odniesieniu do trójstyku oraz tego konkretnego słupka. Dzisiaj nazwę „Trojak” Słowacy stosują także w odniesieniu do wierzchołka. Gigantyczna ławka na Słowacji jest naprawdę duża, o czym świadczą jej wymiary 5,3 metra długości i 3 metry wysokości. Sprawiają one, że nawet dorosły człowiek czuje się przy niej jak dziecko.