Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.06
2016

10 lat Beskidy MTB Trophy!

10 lat Beskidy MTB Trophy!

10 jubileuszowe Beskidy MTB Trophy przeszło do historii. Na jej kartach zapisało się na pewno rekordową frekwencją – na starcie pierwszego etapu stanęło 709 uczestników z 26 krajów i 5 kontynentów globu! Zawodnicy mieli też okazję ścigać się w bardzo różnych warunkach atmosferycznych: od wspinaczki na zamglony szczyt Wielkiego Stożka po skąpany w pełnym słońcu zjazd z Rysianki. Można by pokusić się o stwierdzenie, że pod wieloma względami tegoroczna edycja była 10-letnią historią Trophy w pigułce.

Tradycyjnie start i meta podczas 4 dni zawodów zlokalizowane były na terenie Amfiteatru Pod Skocznią , a także na terenie boiska na Zaolziu. Z roku na rok przybywa rowerzystów, a gestorzy bazy turystycznej z gminy Istebna mają ręce pełne roboty. To czas wspaniałych spotkań i nieustającego uznania dla rowerowych zapaleńców. W tym roku gościliśmy miłośników dwóch kółek nawet z Nowej Zelandii.

Dekoracja odbyła się w niedzielę 29 maja 2016 roku, a wziął  w niej udział Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek wraz z Małżonką. Wręczył pamiątkową statuetkę w podziękowaniu za 10 lat współpracy dla Organizatora - Grzegorza Golonki.

Wspaniałe zdjęcia i wyniki na stronie www.mtbtrophy.comDodał: (4820)