Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
23.04
2020

Apel o racjonalne korzystanie z wody

Szanowni Mieszkańcy,


w związku z utrzymującą się w kraju suszą i obowiązkiem przebywania w domach, skutkującymi bardzo dużymi rozbiorami wody z sieci wodociągowej, Referat Usług Komunalnych Urzędu Gminy Istebna zwraca się z apelem o racjonalne i odpowiedzialne korzystanie z wody pobieranej z gminnej sieci wodociągowej, tak aby utrzymać możliwość zabezpieczenia dostaw wody na podstawowe cele bytowe i higieniczne (cele sanitarne, przygotowywanie posiłków), co jest szczególnie ważne w okresie walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.


Prośba dotyczy ograniczenia wykorzystywania wody z sieci w szczególności do podlewania upraw i przydomowych ogródków oraz trawników, zraszania podjazdów i mycia samochodów.
Przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności lecz gminna sieć wodociągowa nie jest w stanie zapewnić ciągłości dostaw przy tak ponadnormatywnym zużyciu wody na posesjach. Prosimy o zrozumienie i solidarność z wszystkimi Mieszkańcami oraz o ograniczenie pobierania wody poza cele sanitarne i bytowe.
Podejmując inwestycje związane z zabezpieczeniem w wodę wszystkich Odbiorców usług, dokonujemy sukcesywnie działań związanych z modernizacją i rozbudową sieci i obiektów związanych ze zbiorowym zaopatrzeniem w wodę.


Mamy też plany inwestycyjne na kolejne lata, nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy mamy obowiązek oszczędzania wody i jej racjonalnego wykorzystania, o co bardzo proszę.

Sporządziła
Edyta Kukuczka – Kierownik Referatu Usług KomunalnychDodał: Aneta Legierska (7286)