Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
24.07
2017

Apel o wykaszanie traw i chwastów na terenie Gminy Istebna.

Wójt Gminy Istebna przypomina właścicielom, zarządcom, posiadaczom, użytkownikom wieczystym oraz dzierżawcom gruntów z terenu Gminy Istebna o obowiązku wykaszania traw oraz niszczenia chwastów na swoich nieruchomościach. Likwidacja chwastów powinna być prowadzona systematycznie przez cały rok, od wiosny aż do jesieni

Zachwaszczone grunty i niewykoszone trawy stanowią zagrożenie dla upraw rolniczych, ogrodniczych oraz stwarzają niebezpieczeństwo pożarowe wobec najbliżej położonych gospodarstw rolnych i lasów. Dodatkowo stwarzają duże utrudnienia w użytkowaniu i pielęgnacji obszarów sąsiednich poprzez nadmierny wysiew chwastów. Ponadto, tak zaniedbane grunty wpływają negatywnie na estetyczny wygląd krajobrazu naszej gminy oraz stają się sprzyjającym siedliskiem dla bytowania i intensywnego rozmnażania się szkodników glebowych, gryzoni, ślimaków, a zwłaszcza węży.

            Pracownicy urzędu gminy bardzo często odbierają zgłoszenia telefoniczne od właścicieli nieruchomości sąsiadujących z terenami zaniedbanymi, którzy obawiają się zagrożeń jakie płyną z sąsiednich posesji.

 Dodał: Piotr Gazurek (5514)