Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
14.03
2023

Awans piłkarek do I Ligi po niesamowitym meczu!

Takiej historii, jaka wydarzyła się w decydującym o awansie do I ligi futsalu kobiet meczu pomiędzy UKKS Istebna a Wisłą Skoczów nie wymyśliłby najlepszy scenarzysta!

W rozegranym w Szczyrku w poniedziałkowy wieczór spotkaniu nasze piłkarki nie mogły sobie pozwolić na porażkę. Awans dawało zwycięstwo bądź remis.

Faworytkami były podopieczne Marcina Pudalika, jednak rywalki przyjechały na to spotkanie w mocniejszym składzie niż zagrały w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, wygranym w Skoczowie przez naszą ekipę aż 8:1.

Początek nie zapowiadał kłopotów a nawet wydawał się zwiastować spokojny spacerek, gdyż po pięciu minutach nasze dziewczyny prowadziły już 3:0.
W kolejnych minutach mecz stał się jednak bardziej wyrównany a nawet rywalki zaczęły przeważać, czego efektem były dwie zdobyte przez nie bramki.
Do szatni drużyny zeszły więc przy stanie 3:2.

Prawdziwy horror rozpoczął się po wznowienu gry, kiedy to ekipa ze Skoczowa kontynuując dobrą passę uzyskała kolejne trzy bramki i na tablicy pojawił się złowrogi wynik 3:5.
Niewiele wskazywało na to, aby nasze tak czy inaczej ambitnie walczące piłkarki były w stanie odwrócić losy meczu.
Promyk nadziei pojawił się na pięć minut przed końcem spotkania, kiedy to za bezmyślne kopnięcie naszej zawodniczki czerwoną kartkę otrzymała piłkarka ze Skoczowa i rywalki przez dwie minuty (zgodnie z regulaminem futsalu) musiały grać w osłabieniu.
Akurat w tym czasie nasze zawodniczki nie zdołały pokonać bramkarki ze Skoczowa, jednak ostatnie trzy minuty przyniosły całkowity zwrot akcji.
Najpierw wykorzystany rzut karny, potem wyrównująca bramka na minutę przed końcem, w pełni kontrolowane ostatnie kilkadziesiąt sekund i wreszcie końcowy gwizdek sędziego połączony z wybuchem radości i tańcem zwycięstwa na parkiecie.

Wręczenie okazałego pucharu przez przewodniczącego Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Grzegorza Morkisa oraz pamiątkowe zdjęcia uwieńczyły ten niezwykły, piłkarski wieczór, którego głównymi aktorkami były nasze piłkarki w składzie:
Joanna Legierska (bramkarka), Martyna Kawulok, Wiktoria Matuszek, Kinga Legierska, Marta Słowik, Lena Dybczyńska, Anna Czepczor, Patrycja Pawlusińska, Marta Golik, Katarzyna Michałek, Łucja Kawulok, Barbara Juroszek, Faustyna Kubica
a także trener a zarazem Alfa i Omega w klubie czyli
Marcin Pudalik.

Bramki: Marta Słowik, Kinga Legierska, Judyta Brychcy, Joanna Czepczor, Łucja Kawulok

Warto też wspomnieć o niebagatelnej w tym meczu roli kibiców, którzy znakomicie zorganizowani (z bębnem i trąbkami) nieustannie dopingowali nasze piłkarki.

Dla statystyki przypominamy rozegrane w drodze do I ligi mecze:

11.01.2023 Wisła Skoczów - UKKS Istebna 1:8
15.02.2023 Tygryski Świętochłowice - UKKS Istebna 3:3
04.03.2023 UKKS Istebna - Tygryski Świętochłowice 4:2
13.03.2023 UKKS Istebna - Wisła Skoczów 5:5

Fotogaleria - poniżej...


Zobacz reportaż:
UKKS Istebna w I lidze futsalu!


Dodał: Jacek Kohut (8901)