Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
16.12
2022

Benefis Józefa Brody.

W dniu 13 grudnia  wspólnie świętowaliśmy dorobek i 81 rocznicę urodzin Pana Józefa Brody.

Tuż po godzinie 17.00 wszystkich przybyłych do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej powitała prowadząca wydarzenie Łucja Dusek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Tuż po rozpoczęciu głos zabrała Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek-Chudecka, która z ogromnym wzruszeniem podziękowała za wielkie serce, przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom, a przede wszystkim za to, że przez wiele wiele lat uczył "jak żyć".

Niezwykle poruszony Pan Józef podziękował za miłe słowa tak jak potrafi najlepiej - muzyką płynącą prosto z serca.

Po wysłuchaniu niezwykle bogatego życiorysu Pana Józefa  przyszedł moment na występy artystyczne.

Na uroczystość  zaproszona została kapela "Jetelinka" pod opieką  Moniki Wałach Kaczmarczyk - wieloletniej uczennicy Pana Brody. Przed rozpoczęciem występu Pani Monika opowiedziała krótko jak wiele zawdzięcza  jubilatowi.

Po występie Kapeli na sali pojawił się zespół "Mała Istebna" z OPP z Koniakowa pod opieką  Marii Motyki i Józefa Łupieżowca. Dzieci śpiewały i tańczyły z dumą, że mogą wystąpić przed tak ważną postacią. Na koniec, wraz z publicznością zaśpiewały gromkie "Sto Lat!", a Pan Józef zdmuchnął świeczki na torcie.

Przemówienia i podziękowania złożyli: Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła Paweł Kłopotowski, Przewodniczący Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski wraz z Radnymi, Sołtys wsi Istebna Barbara Juroszek, Dyrektorzy Szkół wraz z uczniami, prezes Stowarzyszenia "Dobrze że Jesteś" Bogusława Juroszek wraz z podopiecznymi złożyli na ręce Pana Brody  kwiaty i upominki, w podzięce za jego niegasnące zaangażowanie w naukę zarówno dzieci jak i starszych mieszkańców naszej gminy.

Tego wieczoru każdy, kto pojawił się na benefisie miał okazję zamienić kilka zdań z Panem Józefem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność  a Nadleśnictwu Wisła za udostępnienie sali i współorganizację wydarzenia.
Podziękowania składamy również Monice Wałach-Kaczmarzyk i jej Kapeli "Jetelinka" oraz Ognisku Pracy Pozaszkolnej z Koniakowa za występ zespołu "Mała Istebna". 

 



Dodał: Magdalena Rucka (8792)