Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
18.04
2017

Bezpłatne kursy dla młodzieży

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Cieszynie prowadzi nabór na bezpłatne kursy zawodowe w czterech blokach tematycznych:

 

1.     Pracownik biurowy – kadry i płace od podstaw

Celem kursu jest zdobycie przez uczestników wiedzy m.in.  w zakresie prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, obsługi programu Płatnik oraz Symfonia.

 

2.     Magazynier z obsługą wózka widłowego i wymianą butli

W ramach kursu uczestnicy teoretyczne i praktyczne przygotują się do pracy w magazynie oraz zdobędą kwalifikacje niezbędne do obsługi wózka widłowego i wymiany butli.

 

3.     Grafik komputerowy

Na kursie uczestnicy zapoznają się z programami: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, InDesign.

 

4.     Kosmetyczka

Program zajęć obejmuje zagadnienia: kosmetologia podstawy, henna i brwi, makijaże, stylizacja paznokci, manicure, pedicure, przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1, 2 D, 3 D.

Termin realizacji kursów to przełom maja/czerwca. Zajęcia będą odbywały się na terenie Cieszyna. W wakacje zostaną przeprowadzone kolejne edycje ww. kursów.

Uczestnikami kursów mogą zostać osoby pełnoletnie, które nie ukończyły 25 roku życia. Aby się zgłosić należy wypełnić kartę zgłoszeniową. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać pod nr tel. 502 031 659 lub na facebooku: OSZ OHP Cieszyn.

W ramach kursów każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie potwierdzające zdobyte umiejętności wydawane na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych, uprawniający do pracy w zakresie zagadnień objętych kursem. Opłacone zostaną również stosowne badania lekarskie, ubezpieczenie NNW. W postaci refundacji zostaną zwrócone częściowo koszty dojazdu uczestników na zajęcia.

Kursy realizowane będą w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Cieszynie
ul. Górny Rynek 1 (wejście od ul. Szerokiej)
43-400 Cieszyn
tel. 502-031-659
e-mail: osz.cieszyn@ohp.pl; osz.ohp.cieszyn@gmail.comDodał: (5361)