Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.05
2017

Biegowa niedziela na Zaolziu

Niedziela 14 maja na Zaolziu upłynęła pod znakiem biegów przełajowych. Odbył się tam Biegowy Festiwal Sztafet oraz Biegi rodzinne. Łącznie w imprezie wzięło udział około 100 osób w różnym wieku.

Od kilku dni pogoda płatała figle i nie rozpieszczała nas wiosennym ciepłem. Jednak w niedzielne popołudnie słońce nie miało innego wyjścia, jak tylko pojawić się nad Zaolziem i przyświecić wszystkim, którzy w rodzinny sposób chcieli spędzić ten czas.

Biegi w sztafetach dwójkowych na Zaolziu odbyły się już po raz czwarty. W tegorocznej edycji tych zawodów wzięło udział  25 sztafet- czyli 50 uczestników.  Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych, na różnych dystansach dostosowanych do wieku uczestników. W najmłodszej kategorii najlepszym duetem wśród dziewczynek były: Maja Strokosz i Adela Cichy, a wśród chłopców: Mateusz i Martin Gorzołkowie. Wśród ciut starszych najszybszym duetem były Martyna Michałek i Patrycja Bury oraz Mateusz Bury i Sebastian Strokosz. W kolejnej kategorii rywalizowały dzieci z roczników 2004-2001. W tej grupie najszybsze były: Anna Probosz i Kamila Idziniak oraz Dominik Wawrzacz z Dawidem Legierskim. W grupie dorosłych rywalizowała jedna sztafeta kobieca: Barbara Kędzior i Agnieszka Kohut, którym należą się wielkie brawa i wyrazy uznania za udział w zawodach i dzielne reprezentowanie kobiecej grupy. Wśród mężczyzn zwyciężyli Marek Dziewior w duecie z Tadeuszem Kohutem.

W I Biegu Rodzinnym „O Puchar Prezesa OSP Istebna Centrum” wystartowało 21 ekip rodzinnych, a wśród nich kilka rodzin wielopokoleniowych.  Ideą Biegu Rodzinnego było zaangażowanie całych rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego na sportowo.  I udało się – gdyż nie brakowało dzieci zachęcających rodziców i dziadków do wspólnego biegania, a także byli tacy rodzice, którzy motywowali swoje pociechy, by z nimi wystartowały. Na linii startu w rodzinnych składach stawiały się dzieci w różnym wieku: te w wieku szkolnym, przedszkolnym, dzieci pełnoletnie, a również te, które musiały być wiezione w wózkach czy niesione w nosidełkach.

Rodziną, która zwyciężyła w Rodzinnym Biegu i zdobyła Puchar Prezesa OSP Istebna została rodzina Kohut z Istebnej (Jacek, Iwona, Miriam, Rozalia, Julka i Antoś). Każda rodzina otrzymała z ręki Prezesa pamiątkowy dyplom.

Pomysłodawcą Biegu Rodzinnego był obecny Prezes OSp Istebna Centrum - Stanisłąw Kędzior, który wraz z rodziną i ekipą strażaków podjął się organizacji rodzinnej imprezy. 

W naszej sportowej imprezie uczestniczył również Wójt- Henryk Gazurek wraz z małżonką, który gratulował wszystkim uczestnikom zarówno tym młodszym jak i tym troszkę starszym, że zdecydowali się na sportowo spędzić ten niedzielny czas. Wójt razem z radnym naszej gminy- Jarosławem Hulawym (który jednoczęsnie angażował się w pomoc w przeprowadzeniu zawodów) wręczali trzem najlepszym sztafetom w każdej kategorii pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. 

Wszyscy uczestnicy biegowych imprez otrzymali pamiątkowe naklejki, słodki poczęstunek oraz kiełbaskę z grilla, którą ufundowała OSP Istebna Centrum.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów nagród w Biegowym Festiwalu Sztafet:

  • Pizzeria „Józef” z Istebnej
  • Karczma „Po Zbóju” z Istebnej
  • Studio fryzjersko- kosmetyczne Iwony Kohut
  • Day Spa Rosa z Istebnej
  • Salon fryzjerski „Justyna” z Istebnej

Dziękujemy panu Robertowi Biernackiemu- dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Istebnej, za darmowe użyczenie nagłośnienia.

Chcemy także podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy: Basi, Eli, Ani, Genkowi, Michałowi, Krzysztofowi.  Zawody sędziowali: Jacek Suszka i Adam Cieślar. Dziękujemy panu Jarosławowi Hulawemu, który dzielnie towarzyszy nam przy wszystkich imprezach sportowych, a w sposób szczególny angażuje się w pomoc przy organizacji Biegowego Festiwalu Sztafet.

Wszystkim zawodnikom, Rodzinom biorącym udział w biegowych imprezach na Zaolziu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok !

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z zawodów oraz do zapoznania się z wynikami w załącznikach poniżej. 

Karina Czyż


Zobacz reportaż:
Biegi Sztafet Dwójkowych 2017


Dodał: Jacek Kohut (5406)