Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.02
2020

Biegowe remanenty

Wiele dobrych wyników uzyskali nasi biegacze w rozegranych na przestrzeni ostatnich kilku dni imprezach sportowych.

*** Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Istebnej podczas rozgrywanej w miejscowości Štrbské Pleso sześćdziesiątej drugiej edycji Memoriału 24. Poległych Bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego, zaliczanego do klasyfikacji FIS "Slavic Cup" w biegach narciarskich.
W sprincie techniką dowolną mężczyzn zwyciężył  nasz najlepszy aktualnie biegacz, reprezentant MKS Istebna Dominik Bury, a drugie miejsce zajął Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka). Dla Mateusza był to drugi medal imprezy, gdyż wcześniej zajął trzecie miejsce w biegu na piętnaście kilometrów klasykiem. 
Z kolei w rywalizacji kobiet znakomicie zaprezentowała się Magdalena Kobielusz (Istebna/SS-R LZS Sokół Szczyrk), która triumfowała w biegu na dziesięć kilometrów techniką klasyczną i zajęła drugie miejsce w sprincie techniką dowolną.

*** Jedenaście miejsc na podium to bilans startów naszych zawodników w czwartych w tym sezonie zawodach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Puchar Grupy Azoty 2020", które rozegrane zostały w Zakopanem.
Poniżej bilans tych osiągnięć:
Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x 1 miejsce
Laura Legierska (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x 1 miejsce
Wojciech Wojtyła (MKS Istebna) - 2 x 1 miejsce
Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x 2 miejsce
Anna Probosz (MKS Istebna) - 2 i 3 miejsce
Martyna Michałek (MKS Istebna) - 2 miejsce

*** Jan Łacek z Jaworzynki (team nabiegowkach.pl) zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M50 w rozegranym w Gorcach a zaliczanym do Pucharu Polski Amatorów w biegach narciarskich biegu Turbacz XC.Dodał: Jacek Kohut (7163)