Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
28.12
2020

Ciekawostki z wiślańskiego LO

Ciekawostki z wiślańskiego LO

            Chociaż w szkołach trwają zajęcia zdalne, mijające półrocze było bardzo pracowite dla uczniów oraz nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle.

            Rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnym sprzątaniem szlaków beskidzkich w ramach wieloletniej współpracy z Nadleśnictwem Wisła. Również we wrześniu uczniowie klas humanistycznych propagowali akcję Narodowego Czytania „Balladyny”. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się quiz językowy, zaś Dzień Chłopaka oraz otrzęsiny klas pierwszych świętowaliśmy w wiślańskim amfiteatrze. Do odwiedzin, jak i zajęć lekcyjnych zapraszało odnowione przez naszych uczniów wnętrze biblioteki szkolnej.

            W październiku, z okazji Dnia KEN, nauczyciele przyjęli życzenia od obecnych podopiecznych, a także od absolwenta, który uzyskał tytuł doktorski. Świętowaliśmy również przyznanie Nagrody Starosty Powiatu Cieszyńskiego p. dyrektor Joannie Sobczyk i polonistce p. Elżbiecie Śliwce oraz Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom. Nasza Młodzież wzięła udział w Rajdzie Górskim im. J. Kukuczki. Z kolei koszykarki z klasy Mistrzostwa Sportowego rozpoczęły rozgrywki ligowe i zdobyły srebro na turnieju w Ostrawie. Jeszcze przed udaniem się na zdalne nauczanie, klasa maturalna zdążyła integrować się w trakcie marszu na orientację, a społeczność szkolną połączyła akcja zbierania nakrętek dla potrzebującej dziewczynki.

            W obecnej sytuacji, gdy uczymy się i pracujemy zdalnie, wykorzystujemy możliwości internetu, by urozmaicać nasze lekcje. W ramach zajęć z wiedzy o mediach współczesnych uczniowie klas drugich realizowali projekt o roli kultury w czasach pandemii. Z kolei w trakcie lekcji wychowawczych online odbyły się ciekawe prelekcje zaproszonych gości - wykładowców uczelni wyższych.

            Pomimo tak wielu inicjatyw, wszyscy tęsknimy już, by móc spotkać się twarzą w twarz w murach naszego „Stalmacha”.

oprac. Elżbieta ŚliwkaDodał: Aneta Legierska (7677)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2021/04/24
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej