Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.03
2023

Cztery medale w Mistrzostwach Polski Seniorów!

Dwa srebrne i dwa brązowe medal to dorobek naszych biegaczy w rozegranej na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie drugiej części Mistrzostw Polski Seniorów.

W pierwszym dniu zawodów na drugim stopniu podium w sprincie drużynowym techniką dowolną stanęły zawodniczki NKS Trójwieś Beskidzka Zuzanna Fujak i Kamila Idziniak.
Tuż za podium na czwartm miejscu ukończyły rywalizację wśród kobiet Karolina Kukuczka i Julia Rucka (MKS I Istebna) zaś wśród mężczyzn Mateusz Haratyk i Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka).
Na siódmym miejscu wśród kobiet finiszowała ekipa MKS II Istebna w składzie Anna Probosz i Elżbieta Zawada.

W drugim dniu rozegrano sprinty techniką klasyczną, w którym drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Magdalena Kobielusz (Istebna/ AZS AWF Katowice) zaś trzecie Kamila Idziniak, dla której był to drugi medal tych zawodów.
W rywalizacji mężczyzn brązowy medal wywalczył Mateusz Haratyk. 
Wśród kobiet w pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze Julia Rucka (piąta) i Karolina Kukuczka (ósma).

Mistrzostwa Polski zakończyły się w rozgrywanymi w trzecim dniu imprezy biegach techniką dowolną ze startu wspólnego, w których nasi biegacze nie stanęli na podium.
W pierwszej dziesiątce wśród kobiet znalazly się Magdalena Kobielusz (czwarta), Karolina Kukuczka (piąta), Zuzanna Fujak (siódma), Anna Probosz (ósma) i Julia Rucka (dziewiąta).
W rywalizacji mężczyzn Mateusz Haratyk zajął czwarte, Łukasz Gazurek piąte zaś Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) siódme miejsce.

W drugiej części Mistrzostw Polski nie startowali bracia Dominik i Kamil Bury.Dodał: Jacek Kohut (8899)