Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.02
2022

Debiutancki sukces naszych ministrantów!

Niektóre drużyny na taki wynik czekają przez lata zaś ministranci z Parafii Dobrego Pasterza w Istebnej już w swoim pierwszym starcie wskoczyli na podium Halowego Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów Bosko Cup.

W turnieju finalowym rozgrywanej po raz 14 imprezy rywalizowało po osiem zespołów w kategoriach Lektorzy Młodsi i Ministranci wyłonionych w trakcie rozegranych wcześniej eliminacji, o których informowaliśmy - tutaj...

Do finalowej rozgrywki, którą rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej zakwsalifikowali się reprezentanci obu kategorii z Parafii Dobrego Pasterza, których opiekunem był ksiądz Paterek Wojciech Kamiński.

Lektorzy mlodsi zakończyli swój udział na fazie grupowej zaś ministranci awansowali do półfinału, w którym po dramatycznym meczu ulegli po dogrywce drużynie Jaworza by w meczu o trzecie miejsce pokonać ekipę Żabnicy. Wagi osiągnięcia dodaje fakt, że wskutek rożnych perturbacji nasi chłopcy zarówno w półfinale, jak i w meczu o podium grali jednym składem bez możliwości dokonania zmian.

Ze względu na fakt, że był to pierwszy w historii start w tej imprezie drużyn z całego naszego dekanatu dla obu kategorii to duże osiągnięcie, które miejmy nadzieję znajdzie kontynuację w kolejnych edycjach Turnieju (również w wersji letniej).

Ministranci

Grupa B
Istebna - Stara Wieś 1:0 (gol: Filip Sikora)
Istebna - Jawiszowice 0:0

Półfinał
Jaworze - Istebna 2:1 po dogrywce (Tadeusz Juroszek)

O 3 miejsce
Istebna - Żabnica 1:0 (Tobiasz Godek)

Sklad: Wojciech Borecki (kapitan), Marek Szalbut (bramkarz), Tadeusz Juroszek, Tobiasz Godek, Wojciech Suszka, Daniel Stańko, Daniel Kubica, Filip Sikora

Lektorzy młodsi

Grupa A
Istebna - Targanice 3:1 (Antoni Juroszek, Maciej Kohut, Jakub Kukuczka)
Pogorze - Istebna 4:0
Rzyki - Istebna 4:0

Skład: Tomasz Kohut (kapitan), Marek Rucki (bramkarz), Jakub Kukuczka, Kacper Bielesz, Antoni Juroszek, Ksawery Sikora, Maciej Kohut

Trzeba dodać, że oprócz wymienionych powyżej piłkarzy spory udział w sukcesie mieli również inni chłopcy uczestniczący we wcześniejszych eliminacjach, którzy w finałach nie mogli wystąpić ze względu na kwarantannę a także kierujący naszymi drużynami ksiądz Paterek Wojciech Kamiński.

Więcej zdjęć - wkrótce...Dodał: Jacek Kohut (8362)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej