Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.06
2019

Delegacja gminy Istebna w Madrycie

 W dniach 30 maja do 2 czerwca 2019 roku w miejscowości Getafe, leżącej obok Madrytu odbyły się "Dni Polskie w Hiszpanii", w których udział wzięła delegacja gminy Istebna, reprezentująca także Śląsk Cieszyński w składzie: wójt gminy Istebna - Łucja Michałek, radna i koronczarka Lucyna Bytow, z- ca dyrektora GOK - Aneta Legierska. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie "Dom Polski - Casa de Polonia" w Getafe - Madryt.

Gmina Istebna została zaproszona na polonijne wydarzenie kulturalne w Hiszpanii, aby zaprezentować rodzimą tradycję, walory przyrodnicze, krajobrazowe, strój regionalny, koronkę koniakowską i haft krzyżykowy, a tym samym pokazać piękno beskidzkiej ziemi i Powiatu Cieszyńskiego. Zaproszenie zostało skierowane przez Stowarzyszenie reprezentowane przez Prezesa, pana Andrzeja Janeczko.
Podczas wizyty odbyło się m.in. spotkanie z Ambasadorem Polski w Hiszpanii Panią Marzenną Adamczyk oraz władzami miasta Getafe i Prezesem Domu Polskiego w Getafe - Panem Andrzejem Janeczko.

Warto podkreślić, że delegacja z Istebnej była jedyną reprezentacją samorządu z Polski.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Polonii za zaproszenie i sfinansowanie pobytu naszej delegacji.

Dziękujemy również Zarządowi Powiatu Cieszyńskiego za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu oraz przekazane materiały promocyjne.

Nasze stoiska z koronką i haftem wzbudziły ogromne zainteresowanie i uznanie wśród mieszkańców Getafe i zapoczątkowały współpracę pomiędzy naszymi samorządami.Dodał: (6718)