Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.09
2022

Dobre wieści z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach !!!

Remont będzie polegał na frezowaniu starej i ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej jednocześnie na całej szerokości drogi. Wykonawcą robót będzie firma Strabag sp. z o.o.
Dzięki dobrej współpracy prowadzonej z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach i stałemu monitowaniu sprawy przez Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna, remont tego newralgicznego odcinka będzie realizowany jeszcze w tym roku.
Na bieżąco będziemy Państwa informować o możliwych utrudnieniach w ruchu.
W tym miejscu należy podkreślić, że w obecnej kadencji remonty i inwestycje na drogach wojewódzkich na terenie Gminy Istebna realizowane są sukcesywnie na niespotykaną wcześniej skalę. Przypomnijmy najważniejsze z nich:
Remont drogi wojewódzkiej 943 w Istebnej Jasnowicach od granicy państwa do ronda na Krzyżowej (zrealizowano w roku 2019)
Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 943 na odcinku Jaworzynka Krzyżowa – Istebna Beskid etap II (zrealizowano w roku 2020)
Remont drogi wojewódzkiej 941 w Istebnej na odcinku od Istebna Dzielec do Istebna Centrum (zrealizowano w roku 2020)
Remont drogi wojewódzkiej 941 w Istebnej na odcinku od Jaworzynka Krzyżowa do Istebna Gliniane (zrealizowano w roku 2020)
Przebudowa drogi wojewódzkiej 943 na odcinku Koniaków – Laliki (zrealizowano w roku 2021)
Projektowanie przez Gminę Istebna na odcinku Koniaków Probostwo – Koniaków Pietraszyna kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 943 w miejscowości Koniaków (w trakcie realizacji)
- Projektowanie przez Gminę Istebna kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 941 na odcinku Istebna Dzielec – Jaworzynka Krzyżowa (w trakcie realizacji)


Dodał: Magdalena Rucka (8700)