Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.08
2017

Dotacje na modernizację kotła - informacja dotycząca umów.

Uprzejmie informujemy mieszkańców zakwalifikowanych do udzielenia dotacji na modernizację kotła, iż Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraził zgodę na udzielenie dofinansowania zadania „Program ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Istebna – realizacja działań związanych z dofinansowaniem wymiany źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych.”

Zadanie zostało przewidziane do dofinansowania w formie:

  • Dotacji do kwoty 60.000 zł
  • Pożyczki do kwoty 228.000,00 zł

Obecnie Gmina Istebna oczekuje na przygotowanie projektu umowy pożyczki oraz dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Po jej podpisaniu przez Wójta Gminy Istebna, mieszkańcy zakwalifikowani do udzielenia dofinansowania w ramach naboru przeprowadzonego w dniach 8-19 maja br. zostaną poproszeni o stawienie się w Urzędzie celem podpisania umowy.  

Równocześnie przypominamy, iż w ramach dofinansowania dopuszcza się wyłącznie zabudowę kotła spełniającego minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą pod względem granicznych wartości emisji zanieczyszczeń normy PN-EN 303-5:2012, co potwierdza się zaświadczeniem wydanym przez jednostkę posiadającą w tym zakresie akredytację Polskiego Centrum Akredytacji lub innej jednostki akredytującej w Europie.

Do umowy należy dostarczyć dokumenty zgodne z § 7 ust. 6 Regulaminu.Dodał: (5554)