Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.06
2022

Dzień Dziecka 2022- podsumowanie

W tym roku gminny Dzień Dziecka odbył się na Tynioku w Koniakowie. W plenerze, przy świerkowym lesie, na zielonej polanie uśmiech i radość towarzyszyły dzieciom od początku zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie na dmuchanej zjeżdżalni, w balonach, z mydlanymi bańkami, a ze sceny radośnie śpiewały, recytowały wierszyki, trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Konkurs wiedzy o regionie w plenerze, składający się z trzech części ze znajomości geografii, znaczenia gwarowych słów, ciekawych miejsc i znanych osób z naszej Trójwsi przyciągnął pod scenę grono zaciekawionych i chętnych do odpowiedzi dzieci. Dużą atrakcję zapewnił wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Koniakowa, do którego można było wejść i zrobić dziecku pamiątkowe zdjęcie. Nieopodal panie, z przygotowanymi kolorowymi farbkami, malowały dzieciom twarze.

Na scenie piękną grą na instrumentach ludowych, w strojach regionalnych, debiutowali utalentowani uczniowie mistrza Zbigniewa Wałacha, pobierający naukę w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.

W przerwach zabawy można było zasmakować otwartej kuchni regionalnej przygotowanej przez MKS Istebna. Dla dzieci przygotowano również stoisko z watą cukrową i napojami. Wszystkie licznie zebrane rodziny przywitała Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek zapraszając do wspólnego świętowania. Imprezę z plenerowej sceny poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej Łucja Dusek. Obecni byli również przedstawiciele samorządu, Z- ca Wójta Gminy Istebna Łukasz Małysz, Sołtys Wsi Istebna Barbara Juroszek i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Legierski oraz Radni Kazimierz Łacek i Ignacy Zowada. Ponadto liczne atrakcje zapewniła firma Bumper Ball z Cieszyna.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzony z Wami dzień !!!
Dziękujemy także z całego serca Panu Ignacemu Zowadzie wraz z rodziną za gościnność i zaproszenie do organizacji wydarzenia na jego terenie.


Dodał: Łucja Jałowiczor (8550)