Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
10.06
2019

Dzień Rodziny na Zapasiekach

30 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole szczególny dzień - Dzień Rodziny. 

Przygotowania ruszyły na wiele tygodni przed tą datą, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Rodziny zjawiły się w naszej szkole o godzinie 9.00, gdzie do 11.00 korzystały ze szkolnej stołówki racząc się kawą, ciastami i innymi słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Podczas tych dwóch godzin rodziny miały za zadanie wziąć udział w kilku konkurencjach: fryzjerskiej, malarskiej, sportowej i zadaniowej. Na stanowiskach fryzjerskich ojcowie, bracia, synowie robili wymyślne fryzury swoim mamom, żonom, siostrom na miarę swoich możliwości. W sali, gdzie odbywała się konkurencja malarska, wybierano jednego członka rodziny, którego portret wykonywała pozostała część rodziny. Na sali gimnastycznej mierzono sumę skoków w dal, rzucano do celu piłką czy papierowym samolotem. Konkurencja zadaniowa zaskoczyła niejednego rodzica, często okazywało się bowiem, że dzieci potrafią prasować, przyszywać guziki i obierać jabłka uzyskując długie obierki.

O godzinie 11.00 rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich finał szkolnego konkursu Mam Talent. Uczniowie zaprezentowali śpiew, grę na instrumentach, filmik z malarstwem i kanał na Youtube. Bezkonkurencyjna okazała się Emma z klasy pierwszej, której talent muzyczny i umiejętność gry na gitarze dały przepustkę do uzyskania pierwszego miejsca. Na drugim miejscu uplasowali się Kacper, Marek i Dawid z klasy ósmej ze swoim kanałem na Youtube - Silniki Andoria. Miejsce trzecie zdobyła zeszłoroczna zwyciężczyni - utalentowana wokalistka - Roksana.

Następnym punktem programu był pokaz Judo w wykonaniu naszego wuefisty - pana Jakuba i pana Darka Dragona. Był to niekwestionowany gwóźdź programu. Po pokazie rozdano nagrody rodzinom, które wypadły najlepiej w poszczególnych konkurencjach. Następnie dzieci wręczyły swoim rodzicom szczególne życzenia w formie laurek z kamykowymi drzewkami szczęścia - wykonanymi własnoręcznie. Zanim udaliśmy się na grillowaną kiełbaskę każde dziecko otrzymało miły podarunek z okazji Dnia Dziecka - grę logiczną dopasowaną poziomem trudności do wieku ucznia. 

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć na ręce niezawodnej Rady Rodziców, a w szczególności Państwa Kawuloków. Cieszymy się, że mimo niepogody zjawiła się większość rodzin, aby miło spędzić wspólnie czas. Gratulujemy naszej Pani Dyrektor tej ciekawej inicjatywy - jaką jest Dzień Rodziny ujęty w corocznym kalendarzu imprez szkolnych.

 

Organizatorzy: Ewelina Jochacy, Magdalena Krężelok, Jakub Matuszny, Piotr Kohut.

Tekst: M.K.

 

Link do fotorelacji: http://sp2jaworzynka.szkolnastrona.pl/a,440,dzien-rodziny-2019Dodał: Oliwia Szotkowska (6738)