Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
10.06
2019

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

            W piątek 31 maja 2019r odbył się 13 Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Check your English”. W tym roku uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się w Szkole Podstawowej nr1 w Koniakowie. Tradycyjnie już w konkursie brali udział uczniowie klas szóstych, którzy reprezentowali następujące  szkoły: nr1 z Istebnej pod opieką mgr Grzegorza Czajkowskiego, nr1 z Koniakowa pod opieką mgr inż. Zuzanny Ptak, nr1 z Jaworzynki pod opieką mgr Anny Zeman oraz nr2 z Jaworzynki pod opieką mgr Eweliny Jochacy.

            Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe przez półtorej godziny a następnie udali się na poczęstunek, podczas gdy obecni nauczyciele języka angielskiego sprawdzali prace.  Spośród 19 rywalizujących ze sobą uczniów wyłoniono trzech najlepszych oraz przyznano siedem wyróżnień.

            I miejsce zajął Jakub Marekwica z SP1 w Koniakowie, II miejsce Klaudia Waszut również z SP1 w Koniakowie, III miejsce Mateusz Bury z SP1 w Istebnej.

            Wyróżnienia otrzymali: Jakub Śleziak z SP1 Istebna, Julia Rucka, Natalia Legierska i Jarosław Stańko z SP1 Koniaków, Jakub Kawulok i Franciszek Juroszek z SP1 Jaworzynka, oraz Weronika Juroszek z SP2 Jaworzynka.

             Fundatorem nagród w konkursie była Rada Rodziców przy SP1 w Koniakowie oraz wydawnictwo Oxford University Press. Jak co roku konkurs przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze, a uczniowie mogli sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych na dwa lata przed ważnym egzaminem ósmoklasisty.

 

                                                Zuzanna PtakDodał: Oliwia Szotkowska (6736)