Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.07
2020

Historyczny debiut w Klasie Okręgowej!

Już w najbliższą niedzielę, tj. 26 lipca dojdzie na boisku na Zaolziu do historycznego wydarzenia w naszej gminnej piłce nożnej - pierwszego meczu naszej drużyny na poziomie Klasy Okręgowej.

Tego dnia o godz. 16 drużyna APN Góral Istebna podejmie zespół Soły Rajcza.

Mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie, gdyż rywale to bardzo solidna, ograna w Klasie Okręgowej ekipa. Dość powiedzieć, że w miniony weekend drużyna Rajczy wygrała w Pucharze Polski z beniaminkiem Klasy Okręgowej Muńcołem Ujsoły aż 8:1 i to na wyjeździe.

Nasi piłkarze wszak w spotkaniu pucharowym z Pogórzem również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w debiucie na szczeblu okręgowym na pewno nie stoją na straconej pozycji.

Na zakończenie kilka słów o systemie rozgrywek Klasy Okręgowej.

Decyzją piłkarskiej centrali Klasa Okręgowa podzielona została na dwie podgrupy a nasza drużyna została przydzielona do podgrupy Żywiec. Rywalami piłkarzy APN Góral Istebna oprócz Soły Rajcza będą ekipy Podhalanki Milówka, Muńcoła Ujsoły, Metalu Węgierska Górka, Czarnych-Górala Żywiec, Koszarawy Żywiec, Borów Pietrzykowice i Skałki Żabnica.
W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy. Pozostałe drużyny zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane.

Poniżej w pliku pod zdjęciem prezentujemy terminarz meczów APN Góral Istebna w 2020 roku.Dodał: Jacek Kohut (7395)