Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.06
2022

III Bieg Przegoń raka dla dzieciaka- To już dziś!!

III Bieg Przegoń raka dla dzieciaka –  Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek zachęca wszystkich mieszkańców Gminy Istebna aby przyłączyć się do tej szlachetnej akcji.

Sztafeta  "Przegoń raka dla dzieciaka" w tym roku kieruje się hasłem ” Przenosimy góry! - to  pomysł na trasę III Biegu Przegoń raka dla dzieciaka. Już w czerwcu za kilka dni kilometry zostaną przekute na złotówki pokonując dystans 700 km w ultra sztafecie przez Polskę, Czechy i Słowację przenosząc góry dla dzieci z Fundacji Gajusz.

 

Kim jest grupa?

Jest to grupa przyjaciół, na co dzień pracujących i realizujących się w różnych - odmiennych - zawodach i profesjach. Podczas biegu przekuwają oni pasję i pokonane kilometry na złotówki, zachęcając do tego innych. Celem sztafety jest niesienie pomocy, dawanie innym coś od siebie w ważnym celu! Żeby nie było łatwo, w tym roku ustawiono poprzeczkę wysoko, nawet bardzo wysoko: 3 państwa, 6000 m przewyższeń, 700 km w 6 dni.

Każda wpłata, nawet najmniejsza, to prawdziwa, realna pomoc! Każda złotówka, którą uda się pozyskać w trakcie wydarzenia zostanie przeznaczona na zakup wyprawki przeszczepowej.

 

Na starcie meldują się pozytywni szaleńcy, którzy sami ponadprzeciętnie kochają życie i chcą ratować życie innych. Dołącz do wydarzenia i kibicuj nam w sztafecie. Którędy biegniemy?

Trasa Przegoń raka dla dzieciaka podzielona jest na 6 etapów i prowadzi przez:

I dzień 26 czerwca: Karpacz - Złoty Stok

II dzień 27 czerwca: Złoty Stok - Baborów

III dzień 28 czerwca: Baborów - Istebna

IV dzień 29 czerwca: Istebna - Nowy Targ

V dzień 30 czerwca: Nowy Targ - Gorlice

VI dzień 01 lipca: Gorlice – Polańczyk

 

Dołącz do nas i weź udział w charytatywnym wydarzeniu 28 czerwca 2022r.! Istebniańska sztafeta może dołączyć się do biegnącej grupy na wysokości Karczmy po Zbóju na Andziołówce około godziny 17:30. Z tego miejsca wszyscy razem w nieco wolniejszym tempie przemierzymy odcinek aż do Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego Istebna Zaolzie gdzie będzie punkt METY tj. jakieś 5 km trasy! Udział można wziąć zarówno pieszo jaki i na rowerze, rolkach czy hulajnodze.

 

Zachęcamy do udziału!!Dodał: Łucja Jałowiczor (8587)