Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.11
2022

Istebniańskie nowiecki.

W dniu 25 listopada  w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej po raz kolejny świętowaliśmy „Istebniańską nowieckę” zainicjowaną przez Panią Wójt Łucję Michałek-Chudecką.

Licznie zgromadzeni rodzice z dziećmi urodzonymi w miesiącu lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku tego roku zostali zaproszeni do sali Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, by w uroczysty sposób otrzymać regionalny strój istebniański -  kabotki i brucliki uszyte specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Zebranych powitała osobiście Pani Wójt wyrażając podziw, jak wiele dzieci urodziło się w tych zaledwie czterech miesiącach. Życząc wszelkiej pomyślności na kolejne lata przekazała głos przybyłemu na spotkanie Ministrowi Rodziny i Polityki Społecznej Stanisławowi Szwedowi, który  z wyrazami uznania patrzył na liczne grono maluszków. Głos zabrał także gospodarz miejsca spotkania – Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka, dziękując za zaproszenie do udziału w tak pięknej inicjatywie.

„Istebniańską nowieckę” otrzymało 29 dzieci: dziewięć z Istebnej, jedenaście z Jaworzynki i dziewięć z Koniakowa. Wśród obdarowanych było 18 chłopców i 11 dziewczynek.

Wszystkim rodzicom składamy serdeczne życzenia zdrowia oraz wielu radości ze swoich pociech.

Fotogaleria z nowiecki dostępna pod adresem:

https://istebna.eu/turysta/fotoreportaz/istebnia-ska-nowiedzkaDodał: Magdalena Rucka (8775)