Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
28.09
2020

IX Bieg na Tyniok - wyniki, relacja, foto...

Sportowa rywalizacja, rodzinna atmosfera, piękne widoki i meta na wysokości 892 m. n.p.m. Takich właśnie wrażeń doświadczyli śmiałkowie, którzy w niedzielę 27 września postanowili wystartować w IX Międzynarodowym Biegu na Tyniok organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

Mimo niezbyt korzystnych prognoz i jesiennej już pogody do rywalizacji w biegu głównym stanęło 23 dzielnych zarówno kobiet jak i mężczyzn zaś - co zawsze sprawia szczególną radość - aż 37 dzieci wystartowało na szczycie Tynioka w swoich kategoriach wiekowych. 

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce uczestników serdecznie powitali: Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna, Łucja Dusek-Francuz - Dyrektor GOK Istebna, Katarzyna Urbaczka - Dyrektor SP2 w Koniakowie Rastoce, Stanisław Legierski - Przewodniczący Rady Gminy Istebna, Jan Gazur - Sołtys wsi Koniaków i Jacek Kohut – inicjator i główny organizator imprezy. 
Bieg grą na rogu pasterskim zainaugurował Zbigniew Wałach.

Trasa, która liczyła ok. 4️ kilometrów prowadziła przez Jasinową, Kowolówkę, koło białego krzyża na Żurówce na szczyt Tynioka i tradycyjnie była bardzo urozmaicona – nie brakło odcinków płaskich, jak i dających popalić podbiegów. Zawodników eskortowali strażacy z jednostki OSP Koniaków Centrum.

Na szczycie czekało niemałe wyzwanie dla najmłodszych, którzy przy gorącym dopingu rodziców i dziadków pokonywali dystanse 200 bądź 400 m. Rywalizacja była nie mniej zacięta niż w biegu głównym a niektórych milusińskich doprowadziła nawet do łez, chociaż zdecydowanie więcej było radości!

Po zawodach można było się schronić pod gościnnym dachem kolyby państwa Ignacego i Elżbiety Zowadów, zakosztować przyrządzanych nad paleniskiem kiełbasek z grilla, popić herbatą z zielin i w miłej atmosferze oczekiwać na wyniki. 

Przygrywał duet w składzie Zbigniew Wałach i Jan Kaczmarzyk, a imprezę prowadziła Łucja Dusek-Francuz - Dyrektor GOK Istebna.

Nad stroną sędziowską fachowo czuwali Adam Cieślar (sędzia główny) i Mateusz Ligocki.

Ze strony Szkoły w Rastoce pomocą slużyli dyrektor Katarzyna Urbaczka i Jacek Krężelok.

Nagrody –  medale, dyplomy, pamiątkowe czerpaki, vouchery i nagrody rzeczowe - wręczali: Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna, Stanisław Legierski - Przewodniczący Rady Gminy Istebna, Jan Gazur – Sołtys Koniakowa i Ignacy Zowada – Radny Gminy Istebna. 

Nagrody ufundowane zostaly z Funduszu Sołeckiego Wsi Koniaków oraz budżetu Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Imprezę wsparli również Piotr Zawada z Koniakowa i Centrum Urody Beauty Center Iwony Kohut z Istebnej zaś kilka innych osób wspomogło organizatorów spontanicznie i bezinteresownie.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy dziękujemy!

Wszystkim zaś bez wyjątku, którzy przybyli na Tyniok również dziękujemy i zapraszamy za rok na - kto by się spodziewal - Jubileuszowy X już Bieg na Tyniok!

Relację przygotowali Barbara Juroszek i Jacek Kohut


Zobacz reportaż:
IX Bieg na Tyniok


Dodał: Jacek Kohut (7533)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej