Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
7.05
2018

IX Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

IX Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Uczniowie klas 4-6  szkół podstawowych gminy Istebna po raz dziewiąty wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Poprzednie edycje organizowane były przez anglistki Gimnazjum w Istebnej i mimo zmian, postanowiłyśmy tę tradycję kontynuować.W tym roku tematem przewodnim była Kanada. Konkurs odbył się 6 kwietnia 2018 r. i wzięło w nim udział dziewięć trzyosobowych drużyn.

Na początek uczniowie wraz z opiekunami zostali przywitani przekąską wywodzącą z się z Kanady - naleśnikiem z syropem klonowym ( pancake with maple syrup). Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy o Kanadzie. Różnorodne pytania nie stanowiły większego problemu dla zawodników. Ta część trwała 25 minut. Następnie uczestnicy konkursu prezentowali wcześniej przygotowane plakaty dotyczące wybranych aspektów życia w  Kanadzie. Większość prezentacji była w języku angielskim i trzeba przyznać, żę jury było pod ogromnym  wrażeniem. Ostatnią częścią konkursu była loteria,  w której uczestnicy mogli szybko pomnożyć swoje punkty bądź je stracić.Następnie  przyszedł czas na poczęstunek i tu składam ogromne podziękowania rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasta na naszą imprezę. Dla jury był to czas burzliwych obrad i wyłaniania zwycięzców.

W IX Gminnym Konkursie Wiedzy o Kanadzie  I miejsce zajęła drużyna z SP2 Jaworzynka Zapasieki w składzie Klaudia Wawrzacz, Julia Łabaj i Rafał Kubica. II miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej w składzie Kinga Bury, Aleksandra Legierska i Jan Kulik. Zdobywcami III miejsca została drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej  w składzie  Marta Staniek, Zoe Secman i Zuzanna Przybyła. Jako przewodnicząca jury muszę dodać, że poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki i o lokatach decydowały pojedyncze punkty.

Bardzo dziękujemy paniom Zuzannie Ptak, Sabinie Rabin,Celinie Zawadzie, Ewelinie Jochacy, Ewie Buzek i Joannie Karp za świetne przygotowanie uczniów do naszego konkursu. Podziękowania należą się również wydawnictwu Oxford oraz  Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej, które współfinansowały nagrody i dyplomy.Konkurs nie odbyłby się bez zaangażowania anglistek - pań Agnieszki Gretkowskiej, Teresy Przybyły, Beaty Kawulok oraz Katarzyny Leżańskiej-Czulak. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli okazję spotkać się na kolejnych zmaganiach językowych.

 Katarzyna Leżańska-CzulakDodał: Piotr Gazurek (5983)