Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.02
2017

Kolejne starty - kolejne sukcesy biegaczy!

W minionych dniach odbyły się kolejne zawody w biegach narciarskich, w których z powodzeniem startowali nasi biegacze - zarówno reprezentanci klubów narciarskich jak i amatorzy.

*** Wśród zwycięzców pierwszego dnia zawodów z cyklu Puchar Grupy Azoty - Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska", które rozgrywane były na trasach biegowych PZN Kubalonka w Istebnej znależli się zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka Ewa Gazur i Łukasz Gazurek.
Z naszych zawodników na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci MKS Istebna Eliza Rucka i Jan Zawada zaś brązowe medale wywalczyli zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka Jana Kawuloková, Zuzanna Fujak i Wojciech Fojcik oraz Antoni Juroszek i Kamil Kajzar (MKS Istebna).
W drugim dniu imprezy Ewa Gazur i Łukasz Gazurek powtórzyli swoje osiągnięcia z pierwszego dnia a złota medalistką imprezy została także ich koleżanka klubowa Zuzanna Fujak.
Drugi srebrny medal zawodów wywalczyli Eliza Rucka i Jan Zawada.
Trzecie miejsce w biegu seniorów zajął Wojciech Fojcik a uzyskany wynik dał mu drugie miejsce w klasyfikacji juniorów.
Drugi brązowy medal imprezy wywalczył Kamil Kajzar.

*** W czeskiej miejscowości Velké Karlovice, gdzie odbył się cykl biegów narciarskich pod nazwą "Karlovská 50" kolejny bardzo udany start zaliczyli nasi biegacze amatorzy.
W biegu na dystansie dziesięciu kilometrów triumfował Jan Łacek z Jaworzynki (Team na biegówkach) a trzeci był Wacław Matuszny z Istebnej. W swojej kategorii wiekowej Jan był oczywiście pierwszy zaś Wacław uplasował się tuż za nim na drugim miejscu.
Na dystansie 25 km Grzegorz Legierski z Koniakowa (Team na biegówkach) zajął czwarte miejsce wygrywając zarazem swoją kategorię wiekową, w której na trzecim miejscu ukończył zawody Andrzej Mojeścik z Istebnej.
W zawodach startowała także Magdalena Wuwer z Istebnej, która w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce.
Zawody te zaliczane były do klasyfikacji czeskiego Pucharu "SkiTour". Dodał: Jacek Kohut (5230)