Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
7.06
2022

Kolejne zielone pracownie w Gminie Istebna!

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek wraz z Panią Danutą Haratyk-Woźniczka - Dyrektor ZSP w Istebnej, Panią Magdaleną Marek- Dyrektor SP nr 2 w Koniakowie oraz pozostałymi przedstawicielami szkół z dziećmi wzięła udział w oficjalnym rozstrzygnięciu konkursu „Zielona Pracownia 2022”. Tegoroczne wydarzenie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zorganizował w przepięknej zamkowej scenerii w Ogrodzieńcu.

W tym roku nowe Szkolne Ekopracownie powstaną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej pn.: „U źródeł Olzy” oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Koniakowie pn.: „Z pasterską nutą przez gronie”. Każda ze szkół otrzyma dofinansowanie w wysokości 40.000zł.

Spośród czterech przyznanych dotacji z  Powiatu Cieszyńskiego Gmina Istebna pozyskała aż dwie.

Dodatkowo w uroczystym wydarzeniu udział mogli wziąć uczniowie z wybranych szkół. W programie uroczystości zaplanowano m.in. piknik ekologiczny, występy artystyczne młodych wykonawców, warsztaty ekologiczne dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz inne ekologiczne atrakcje.Dodał: Łucja Jałowiczor (8555)