Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
21.02
2017

Kolejny weekend sukcesów biegaczy!

Miniony weekend obfitował w wiele imprez biegowych, w których z powodzeniem startowali nasi zawodnicy.

* Rozpoczynamy od najważniejszego wydarzenia w kalendarzu biegowym czyli Pucharu Świata. Dawno nie mieliśmy okazji o tym pisać. Wprawdzie 38 miejsce wywalczone w biegu na dystansie piętnastu kilometrów techniką klasyczną przez naszego najlepszego aktualnie biegacza, świeżo upieczonego mistrza Polski Dominika Burego (MKS Istebna) w estońskiej miejscowości Otepää wydawać by się mogło niewiele znaczącym osiągnięciem, ale tak nie jest. To przecież najlepszy wynik biegacza z Trójwsi w Pucharze Świata od sezonów 2009/2010 i 2010/2011, kiedy to Mariusz Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka) kilkakrotnie zajmował w tym cyklu niezłe miejsca - 21, 25, 33 i 37.

* Kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi zawodnicy tym razem w rozgrywanych w Dusznikach-Zdroju dwudniowych zawodach Pucharu Grupy Azoty - Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska".

Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x pierwsza
Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x pierwszy
Michał Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x pierwszy
Eliza Rucka (MKS Istebna) - pierwsza i druga
Jana Kawuloková (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x druga 
Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka) - druga
Jan Zawada (MKS Istebna) - 2 x drugi
Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś Beskidzka) - drugi i trzeci
Kamil Kajzar (MKS Istebna) - trzeci
Przemysław Zawada (MKS Istebna) - trzeci

* Nieźle zaprezentował się w rozegranych w Zakopanem w ramach zawodów Pucharu Kontynentalnego "Slavic Cup" biegach Bartłomiej Rucki. Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka zajął szóste miejsce w biegu na dystansie piętnastu kilometrów techniką dowolną oraz siódme w rywalizacji na dziesięć kilometrów techniką klasyczną. 

* Andrzej Mojeścik z Istebnej zajął piąte miejsce w XXVI Narciarskim Biegu Gwarków, który odbył się na Przełęczy Jurgowskiej w Górach Sowich. Uzyskany wynik dał zawodnikowi Teamu nabiegowkach.pl trzecie miejsce w kategorii wiekowej.

* Wynik Andrzeja Mojeścika to nie jedyne osiągnięcie ekipy Teamu nabiegowkach.pl w miniony weekend. Podopieczni trenera Józefa Michałka startowali także w Jakuszycach w finałowym spotkaniu w cyklu "Enervit Classic". W rozegranym techniką klasyczną biegu na dystansie 15 km w klasyfikacji Open Piotr Michałek zajął czwarte a Grzegorz Legierski siódme miejsce. Obaj nasi biegacze stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych - Piotr był pierwszy a Grzegorz drugi.Dodał: Jacek Kohut (5264)