Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.09
2017

Koło Gospodyń Wiejskich z Koniakowa zapraszaja chętnych na spotkanie - SZKUBACZKA

Koło Gospodyń Wiejskich z Koniakowa realizuje projekt pod hasłem:"Sezamkowe Kosarzyska i dla dużych i dla małych", który otrzymał dofinansowanie w ramach X cieszyńskiej edycji Programu Działaj Lokalnie. Projekt ma na celu realizację niewielkich wydarzeń adresowanych dla lokalnej społeczności. Działania w projekcie, co zresztą sugeruje jego nazwa adresowane są zarówno do osób dorosłych ale i dla dzieci. Zaplanowane zostały wydarzenia związane  z kulturą i tradycją regionu ale i zupełnie nowe formy integracji i wzajemnego spędzania czasu podczas wspólnych zabaw, warsztatów  i spotkań edukacyjnych. Szczególne znaczenie będą miały spotkania  z osobami, które informację na tematy dawnego życia regionu przekażą w formie, podań i legend.

 "Działaj Lokalnie" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany poprzez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Dodatkowo finansowe wsparcie program otrzymuje od: Powiatu Cieszyńskiego, Banku Spółdzielczego w Cieszynie, Banku Spółdzielczego w Skoczowie i gmin takich jak: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń i Wisła.

 Impreza odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 4 września 2017 r. o godzinie 15.00 w siedzibie OSP Koniaków Kosarzyska.Dodał: Piotr Gazurek (5561)