Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.05
2021

Kubalonka - kolejne 6 mln złotych dofinansowania na naśnieżanie tras!

KUBALONKA - świetne wiadomości - 6 mln złotych na naśnieżanie tras!

Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek 12 maja 2021 roku wraz z burmistrzem Miasta Wisła Tomaszem Bujokiem i posłem Przemysławem Drabkiem wzięli udział w konferencji prasowej w Szczyrku, podczas której podpisano umowę na naśnieżanie tras narciarskich na Kubalonce. Jak podkreśla Wójt jest to niezwykle ważna inwestycja nie tylko dla zawodników, którzy już od listopada będą mogli trenować swoje umiejętności, ale także dla amatorów, którzy z tras będą korzystać rekreacyjnie. Ta kilkumilionowa inwestycja była długo wyczekiwana przez środowisko sportowe i samorządy. Lata starań, współpracy i działania w kierunku tej inwestycji zaowocowało podpisaniem umowy na wykonanie systemu naśnieżania. To kolejny, milowy krok wykonany w kierunku rozwoju Kubalonki.

W podpisaniu umowy udział wzięli:

- Jacek Osuch Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,

- Tomasz Laszczak Dyrektor COS-OPO Szczyrk,

- Michael Thomas Smaniotto Prezes TechnoAlpin (włoski wykonawca inwestycji),

- Andrzej Kalinowski Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.

Jak informuje Jacek Osuch z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu koszt naśnieżania tras i całego systemu rurociągów wyniesie około 6 mln złotych. Warto dodać, iż wcześniej prowadzono prace związane z zabezpieczeniem systemu energetycznego na trasach, które kosztowały około 1 mln złotych.

Jak wcześniej zapowiedział dyrektor COS OPO Szczyrk Tomasz Laszczak, to nie koniec procesu odnowienia obiektu, na którym w miesiącach zimowych trenują narciarze biegowi czy biathloniści. Chce on, aby za dwa lata trasy były w pełni oświetlone. Pragnie, aby ośrodek żył cały rok. Dlatego ma tam też powstać m.in. trasa nartorolkowa.

System naśnieżania ma być gotowy w lutym 2022 roku, a jego długość obejmie około 5 km rurociągów. Wszystkie fundusze (siedem milionów) pochodzą ze środków ministerstwa.

 Dodał: (7919)