Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.09
2016

Leśne Zawody w Biegach Przełajowych

Chromik Justyna, Probosz Anna, Polok Julia, Zawada Szymon, Łabaj Mateusz i Zawada Jan to zwycięzcy kategorii wiekowych podczas pełnych emocji Zawodów w Biegach Przełajowych, które przy pięknej pogodzie odbyły się w niedzielę w Istebnej na ścieżce edukacyjnej "Olza".

W dniu 4 wrześniana terenie Amfiteatru w Istebnej, odbyły się VII Międzynarodowe Zawody w Biegach Przełajowych, zorganizowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy Istebna dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Biegi odbyły się na pięknie położonej trasie wzdłuż Olzy na ścieżce Edukacji Ekologicznej. 
Zawodnicy startowali w 6 kategoriach rocznik 2007 – 2009, 2004 – 2006 oraz 2001 – 2003.
Do startu zgłosiło się około 40 zawodników i zawodniczek. 

Po dwuletniej przerwie Zarząd klubu Sportowego MKS Istebna zdecydował o reaktywowaniu cyklu biegów przełajowych na terenie gminy Istebna. 
Wielu przybyłych rodziców i kibiców mogło podziwiać i dopingować swoich zawodników, wszyscy spędzili mile, pożytecznie i na sportowo piękne niedzielne przedpołudnie. 

Zarząd klubu Sportowego MKS Istebna składa serdeczne podziękowania: Jednostce Straży Pożarnej w Istebnej za zabezpieczanie trasy biegu, pani Bożenie Skurzok za zabezpieczenie medyczne zawodów, panu Jackowi Suszce i Adamowi Cieślarowi oraz pani Magdalenie Musze za obsługę sędziowską i szczególne podziękowania dla pana Jacka Kohuta za pomoc przy organizacji zawodów.
Składamy również podziękowania dla członków zarządu klubu za organizację zawodów pani Małgorzacie Galej i panu Jarosławowi Hulawemu.

Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się aby doskonale bawić się bieganiem, zapraszamy już dziś na VIII edycję Miedzynarodowych Zawodów w Biegach przełajowych”.

Kierownik Zawodów 
Jarosław Hulawy​Dodał: Jacek Kohut (4995)