Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.06
2017

Leśny Dzień Dziecka w Istebnej

4 czerwca 2017 roku świętowano Leśny Dzień Dziecka w Istebnej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej i Nadleśnictwo Wisła. To zdecydowanie jedna z najbardziej kolorowych i radosnych imprez w roku bo przecież nikt nie umie się bawić tak jak dzieci! W organizację tradycyjnie włączyły się lokalne fundacje, placówki i firmy. A wszystko to po to, by zrobić jeszcze więcej dla najmłodszych i uczynić te dzień niezapomnianym, bo przecież „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. ”

            Zebranych w Amfiteatrze „Pod Skocznią” przywitali: wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek i Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka, składając wszystkim życzenia udanej zabawy. Tonąca w balonach scena przyciągała uwagę, zwłaszcza że prowadzące imprezę Elżbieta Legierska – Newiadomska, Aneta Legierska i Lucyna Ligocka – Kohut z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej przebrały się za bajkowe księżniczki. W balowych sukniach, koronach i z różdżkami w dłoniach, zadeklarowały, że będą „czarować” pogodę. Rzeczywiście tego dnia nad Istebną krążyła burza ale dość grzecznie „poczekała” z wybuchem do końca programu.

            Ponieważ dzieci to bez wątpienia mistrzowie aktywności, rozpoczęliśmy ten dzień  na sportowo – turniejem piłkarskim „Zagubione buty”, który miał  bardzo szczytny cel.   W czasie turnieju przeprowadzony była też zbiórka używanych, lecz nie zniszczonych butów, które zostaną wysłane do najbiedniejszych ośrodków szkolnych i piłkarskich w Afryce, od lat wspieranym przez założycieli "Keepers Foundation". Inicjatorką organizacji turnieju była Karina Bury z Istebnej.

            Tymczasem jak boisko długie i szerokie, przez cały czas dzieci mogły szaleć na „dmuchanych” zamkach, zjeżdżalniach, czy spróbować aquazorbingu. Małe wesołe miasteczko „Pod Skocznią”tętniło więc życiem. O pełen zakres atrakcji dla najmłodszych zadbali lokalni specjaliści w tej dziedzinie: Animatorzy VIDES i pracownicy Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Słoneczna Kraina”. Pośród dzieci przechadzały się wesołe klauny częstując uczestników cukierkami i wyczyniając rozmaite sztuczki. Wśród przygotowanych  atrakcji znalazło się również: malowanie twarzy, sensoplastyka, „bum bum rurki”, wielkie bańki mydlane, czy zabawa z chustą klanzy. Przedstawicielki TPP „Słoneczna Kraina”, pani Łucja Michałek i pani Lucyna Legierska opowiedziały na scenie o działalności placówki i zachęciły wszystkich do jej odwiedzenia.

            Dla tych, których od najmłodszych lat ciągnie do głośnych maszyn, również przygotowano coś miłego. Pan Sebastian Suszka z Istebnej dawał pokaz rzeźbienia piłą mechaniczną. „Rzoz” sypał się gęsto spod jego „pilany”, gdy wychodziły spod niej prawdziwe rzeźbiarskie cuda. Jedno z jego dzieł stało się przedmiotem licytacji charytatywnej prowadzonej podczas imprezy.

            Z kolei ci, którzy od desek drewnianych wolą te na kółkach, mogli  wziąć udział w „Longboardowej zabawie” dzięki stanowisku Fundacji Longboard Kids i z wypiekami na twarzach pośmigać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Z kolei dzięki uśmiechniętym instruktorom Parku Linowego Base Camp Istebna można było strzelić z łuku i przez chwilę poczuć się niczym Robin Hood. To namiastka bogatej oferty jaką ma dla nas ten pełen atrakcji park mieszczący się w przysiółku Suszki. 

            Przy okazji Dnia Dziecka warto zawsze przemycić temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Nie sprawdzają się tu nudne wykłady ale … ekstremalny symulator dachowania, jazda torem sprawnościowym czy wzięcie udziału w konkursie na szybkość reakcji już tak! To wszystko mieliśmy pod Skocznią za sprawą Akcji „Jedź z głową” pana Andrzeja Nowińskiego ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Miasta Ustroń, który ufundował też nagrody w konkursie plastycznym „Bezpieczna jazda rowerem” i teście na szybkość reakcji.

Wiadomo, że Dzień Dziecka w Istebnej nie może obejść się bez Mini- Listy przebojów! Rokrocznie ta część programu dostarcza bardzo wielu emocji uczestnikom i widzom. Jury w składzie: Elżbieta Legierska- Niewiadomska, Arkadiusz Małyjurek oraz Aleksander Skrzydłowski z Nadleśnictwa Wisła uważnie oceniało występy młodych wokalistów. Poziom był bardzo wysoki, nie zabrakło stylowych przebrań i choreografii.  Usłyszeliśmy najnowsze hity ale także klasykę i folklor. Występy były naprawdę świetne- raz skocznie, raz wzruszająco ale każdy absolutnie niepowtarzalny. Wyniki Mini- Listy publikujemy na końcu artykułu. Na scenie zaprezentowała się również niezwykle utalentowana młoda perkusistka – Wiktoria Legierska z Istebnej, która brawurowo zagrała utwór „Poker face” Lady Gagi.

Dla małych artystów, którzy od mikrofonu wolą kredki, również przygotowano coś specjalnego. Pod kierunkiem pani Iwony Konarzewskiej, artystki z Istebnej, powstawały prace których tematem był las.  Na koniec wręczono bardzo atrakcyjne nagrody uczestnikom konkursów. I właśnie wtedy ... nastąpiło oberwanie chmury. Nie przeszkodziło to dzieciom przybiec w strugach deszczu pod scenę po sadzonki drzewek podarowanych im jak zawsze z tej okazji przez Nadleśnictwo Wisła.

Na szczęście oberwanie chmury nie trwało długo a schronieni w namiocie widzowie mogli wziąć udział w licytacji różnych fantów, którą  prowadził Piotr Macoszek z Istebnej (znany „Wicherek” – prezenter pogody z Radia Istebna) wraz z Kariną Bury z Keepers Foundation. Wśród przekazanych rzeczy były między innymi prace podopiecznych Stowarzyszenia „Dobrze że jesteś”, koszulki i zdjęcia z autografami znanych sportowców i wiele innych wartościowych przedmiotów. Dochody z licytacji zostaną przekazane na zakup specjalistycznego wózka dla Oli Legierskiej z Jaworzynki.

Na Leśnym Dniu Dziecka gościli reprezentanci lokalnych władz a między nimi:

wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek wraz z małżonką, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski wraz z małżonką., Radna Powiatowa Łucja Michałek oraz radni Gminy Istebna. Imprezę filmowałJózef Michałek z Radia Istebna.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w organizację Leśnego Dnia Dziecka, Podziękowania należą się również Karinie Bury i całej załodze fundacji Keepers Foundation, ekipie fundacji Longboard Kids, Andrzejowi Nowińskiemu z Ustronia, dyrekcji i pracownikom TPP „Słoneczna Kraina”, wolontariuszom VIDES, zgranemu zespołowi z Pizzerii Werona za sprawne przeprowadzenie gastronomii. strażakom z jednostki OSP Koniaków Kosarzyska za ochronę imprezy. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i do zobaczenia za rok!

Opracowała Barbara Juroszek

 

WYNIKI MINI – LISTY PRZEBOJÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Kategoria: Soliści do 11 lat

Miejsce

Imię i nazwisko

Utwór

I

Marta Mojeścik

"Bo tu w Istebnej fajnie jest"

II

Natalia Marekwica

"Laleczka z saskiej porcelany"

II

Karina Juroszek

"Mamo"

III

Justyna Suszka

"Była sobie żabka mała"

III

Ola Juroszek

"Wyleciała kukułeczka"

Kategoria: Występ grupowy do 11 lat

Miejsce

Imiona i nazwiska

Utwór

I

Zuzia Zowada i Ola Łazarczyk

"Stoi bałwan"

II

"Pomidorki"

Dominika Legierska, Martyna Bury, Aleksandra Kohut.

"Pomidor"

Kategoria: Soliści od 11 lat

Miejsce

Imię i nazwisko

Utwór

I

Martyna Kawulok

"Love on the brain"

II

Ania Kukuczka

"Tamta dziewczyna"

III

Sandra Nokielska

"Mamo"

Kategoria: Występ grupowy od 11 lat

Miejsce

Imiona i nazwiska

Utwór

I

Klaudia Wrzask i Olga Kobielusz

"Margaretki"

"O mnie się nie martw"

II

Natalia Zowada i Kamila idziniak

"Pastyrećka małe dziywciyn"

III

Basia Juroszek i Julka Rucka

"Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana"

WYNIKI LEŚNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Kategoria: Dzieci młodsze

I- Adaś Marekwica

II - Justynka Szalbot

III – Alicja Michałek

Kategoria: Dzieci starsze

I-Ela Zawada

II- Krzysio Gorzołka

III- Natalia Sikora

Wyróżnienia: Patryk Sikora i Asia Mojeścik

Kategoria dzieci najmłodsze

Wyróżnienia: Natalia Gazurek, Magdzia Szalbot, Lenka Skurzok, Julka Juroszek

WYNIKI KONKURSÓW W RAMACH AKCJI "JEDŹ Z GŁOWĄ"

Tor Przeszkód

1.Wiktoria Gazurek

2.Arek Legierski

3.Paweł Kobielusz

Czas Reakcji

1.Piotr Wawrzacz

2.Julia Rozborska

3.Paweł Kobielusz

Konkurs Plastyczny

1.Małgosia Kawulok

2.Ania Kukuczka

3.Samuel Rabin

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

1.Adam Legierski

2.Nikola Kędzior

3.Szymon Pilch

 

 

 


Zobacz reportaż:
Leśny dzień Dziecka, 4 czerwca 2017


Dodał: (5444)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2021/04/24
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej