Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.04
2016

LONGBOARD KIDS rozpoczyna działalność na terenie Gminy Istebna

Fundacja Równowagi i Odpowiedzialności Społecznej LONGBOARD KIDS założona została przez parę zwolenników zrównoważonego rozwoju, którzy wraz z trzy letnim synem promują longboarding, jako aktywność dla każdego, niezależnie od wieku. Longboard w przeciwieństwie do deskorolki jest dłuższą deską z większymi kółkami, które pozwalają na płynną i stabilną jazdę poza skateparkami.  Wygodna pozycja pozwala na przyjemne pokonywanie odległych dystansów niewielkim nakładem  wysiłku co sprawia, że na całym świecie longboard szybko staje się modnym, praktycznym i ekologicznym środkiem transportu.

Fundacja wprowadza dzieci i młodzież w świat sportów deskowych. Każdy, kto nauczy się jazdy na desce z kółkami ma podstawy, które pozwalają korzystać z pokrewnych dyscyplin jak snowboard, surfing itp ..Prowadzą zajęcia, warsztaty, lekcje dla dzieci i młodzieży, podczas których nie tylko uczą jazdy na longboardzie ale pokazują jak ważna jest równowaga w życiu  pomiędzy przyjemnościami a obowiązkami, czasem spędzonym przed komputerem a tym spędzonym aktywnie.  Ukazują wpływ niezdrowej żywności na organizm człowieka, globalne problemy jak destrukcyjny wpływ człowieka na środowisko naturalne, zaburzanie równowagi w przyrodzie, zanieczyszczenia. Pokazują, że każdy z nas może im przeciwdziałać zaczynając od samego siebie i miejsca, w którym mieszka.

Organizują wyjazdy na zawody oraz wymiany międzynarodowe pomiędzy dziećmi jeżdżącymi na deskach z różnych krajów pozwalając tym samym na dzielenie się wspólną pasją i praktyczną naukę języka obcego.

Celem Fundacji jest również promowanie aktywnego trybu życia i spędzania wolnego czasu całą rodziną. Swoim przykładem pokazują, że posiadanie dziecka nie wyklucza z aktywności fizycznej, wręcz przeciwnie wspólna pasja do sportu scala rodzinę i pozwala na wspólne spędzanie czasu. Pamiętajmy, że aktywny rodzic to aktywne dziecko.

Turystom odwiedzającym Beskidy, Fundacja chce przedstawiać longboard, jako atrakcyjną i aktywną formę spędzania wolnego czasu, region natomiast, jako miejsce, w którym mogą korzystać ze sportów deskowych przez cały rok, zimą przyjeżdżając na snowboard a latem na longboard. Liczne ścieżki pokryte asfaltem oraz tory narto rolkowe zachęcać będą natomiast osoby już jeżdżące i poszukujące ciekawych miejsc na wypoczynek. Wytyczając i oznaczając trasy, miejsca do nauki jazdy oraz bazę noclegową otwartą na nową grupę klientów Fundacja promować będzie region, jako krainę sportów deskowych z ofertą na każdą porę roku.

Fundacja jest również polskim przedstawicielem międzynarodowego ruchu społecznego Longboarding For Peace tworzonym przez miłośników longboardu z 40-tu krajów, który działa na rzecz pokoju, równowagi i sprawiedliwości.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Fundacji odwiedźcie stronę longboardkidsfoundation.org profil na Facebook`u ­­­­­­­ www.facebook.com/kidslongboard a jeśli chcecie podjąć współpracę z Fundacją napiszcie office@longboardkidsfoundation.orgDodał: (4735)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2021/04/24
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej