Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
8.06
2016

Longboard w naszych szkołach

W Gimnazjum im.Jana Pawła II, Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej podczas lekcji wychowania fizycznego odbyły się pierwsze zajęcia równowagi oraz jazdy na longboardzie prowadzone przez Fundację "Longboard Kids".Celem fundacji jest promocja nie tylko aktywności fizycznej, lecz przede wszystkim równowagi w społeczeństwie, sposobie myślenia, środowisku naturalnym oraz w życiu każdego człowieka. Według fundacji przemawiającą do młodzieży metaforą życia jest właśnie jazda na desce. Zajęcia w praktyczny i ciekawy sposób pokazują, że jeśli potrafimy utrzymać równowagę na niestabilnym gruncie, z pewnością zajedziemy dalej. Skręcając wciąż tylko w jedną stronę będziemy zataczać błędne koło, z którego ciężko wyjść. Jedynie prawidłowy balans prowadzi naprzód. Mocne odepchnięcie z kolei szybciej doprowadzi do celu, kiedy otworzymy się na naukę. Naukę nie tylko na longboardzie, lecz ogólnie w życiu.
Longboarding jest również doskonałym sposobem na zaszczepienie pasji do całej gamy sportów deskowych. Wciąga on w aktywność fizyczną o każdej porze roku z daleka od komputera, smartfona czy telewizora.  Długie deski stanowią bowiem alternatywę dla snowboardu nie tylko dla amatorów. Są używane do treningu poza sezonem zimowym przez zawodników olimpijskich dyscyplin snowboardowych. Fundacja wykorzystując bliskie pokrewieństwo tych sportów posługuje się longboardami do nauki postawy, skręcania, wyczucia środka ciężkości na deskach. Są to kwestie niezbędne do poruszania się na nich zarówno po asfalcie, śniegu a nawet po wodzie. Lekcje dają poczuć na własnym ciele pierwszy raz niewątpliwą frajdę z jazdy i otwierają oczy na niezauważane wcześniej sporty i społeczności.

Zajęcia w szkołach są integralną częścią projektu OnBoardLand opracowanego przez Fundację. Ma on na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej górskich regionów w obliczu zmian klimatycznych przy równoległym aktywizowaniu lokalnej społeczności. Fundacja poszukuje partnerów otwartych na wspólne pozyskiwanie funduszy, które pozwolą na kontynuowanie zajęć lub wprowadzanie projektu do kolejnych szkół.

Zajęcia będą prowadzone podczas lekcji wychowania fizycznego w kolejnych szkołach. Chętni natomiast będą mogli doskonalić umiejętności oraz wspólnie jeździć na deskach podczas Longboardowych Czwartków, które odbywają się co tydzień o 17:00  przy Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym Istebna Zaolzie.Dodał: (4841)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: marzec

2021/03/28
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej