Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.04
2019

Majówkowy Turniej Szachowy za nami!

Tegoroczna majówka ogólnie uznawana jest za dosyć długą. Gdy weźmie się trzy dni wolnego, weekend majowy trwa wówczas aż 9 dni.

Weekend majowy można spędzać na wiele sposobów. Jedną z wielu propozycji był udział w Majówkowym Turnieju Szachowym. Na zaproszenie organizatorów, Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej odpowiedziało trzynastu śmiałków, którzy w niedzielę 28 kwietnia spotkali się w sali domu parafialnego w Istebnej Centrum. Do szachowej rywalizacji przystąpiło młodych adeptów szachów oraz 7 panów, którzy mają już za sobą nie jedną szachową partię.

Turniej odbył się w dwóch rundach systemem „każdy z każdym” w danej grupie wiekowej, więc zawodnicy, którzy przegrali pierwszą rundę mieli okazję do rewanżu.

Cieszy fakt, że szachy krok po kroku stają się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców naszej gminy, a zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy dopingowali swoje pociechy, udzielali drobnych rad i wskazówek.

Serdeczne gratulacje za udział należą się wszystkim uczestnikom Turnieju, gdyż chęć wyjścia z domu, zmierzenia się z innymi przeciwnikami, spróbowania swoich sił zasługuje na uznanie.

Słowa podziękowania kierujemy również do pana Edwarda Majeranowskiego, który jest zaangażowany w popularyzację szachów w naszej gminie, prowadzenia kółka szachowego i pomoc w organizacji Turniejów.

Dziękujemy również księdzu Tadeuszowi Pietrzykowi za udostępnienie sali domu parafialnego, gdyż nasza sala w Ośrodku Kultury byłaby za mała na tę liczbę graczy i kibiców.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia kółka szachowego, które odbywają się w każdą środę (prócz dni świątecznych) od godz. 16:00 w GOKu w Istebnej Centrum. Zajęcia te są bezpłatne.


Tabela końcowa Turnieju

Dzieci Młodsze

 1. Marcel Małysz z Istebnej-9pkt.
 2. Antoni Cichy z Istebnej-8 pkt.
 3. Bartosz Kukuczka z Jaworzynki-6 pkt.
 4. Adela Patyk z Jaworzynki-5 pkt.
 5. Małgorzata Kawulok z Koniakowa-1,5 pkt.
 6. Adela Cichy z Istebnej-0,5 pkt.

Dorośli

 1. Robert Bujok z Istebnej-9 pkt.
 2. Leszek Bujok z Istebnej-7,5 pkt.
 3. Edward Majeranowski z Istebnej – 5 pkt.
 4. Stanisław Kędzior z Istebnej -4 pkt.
 5. Józef Kukuczka z Istebnej -3 pkt.
 6. Artur Krężelok z Istebnej- 1,5 pkt.
 7. Dominik Czepczor z Jaworzynki- 0 pkt.


Karina Czyż

 Dodał: (6642)