Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
23.07
2020

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” 2020r. został rozstrzygnięty.

Dnia 21.07.2020 r. Pani Wójt Łucja Michałek przy kontrasygnacie skarbnik Bronisławy Fiedor reprezentujące Gminę Istebna podpisały umowy w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

We wnioskach znalazły się propozycje zadań zgłoszonych na podstawie bieżącej oceny potrzeb mieszkańców poszczególnych sołectw po ustaleniu z Radą Sołecką.

Do konkursu zostały zgłoszone cztery wnioski z poszczególnych sołectw. Sołectwo Istebna zgłosiło dwa wnioski dotyczące urządzenia siłowni zewnętrznej obok boiska na Zaolziu w Istebnej oraz zakupu i montażu wiaty przystankowej w Istebnej- na Buczniku obok „Ronda”. Sołectwo Koniaków wnioskowało o dofinansowanie urządzenia oświetlonej siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie natomiast Sołectwo Jaworzynka o dofinansowanie zadania urządzenia siłowni zewnętrznej wraz z placem zabaw we wsi Jaworzynka.

Pomocy finansowej w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” udzielono na dwa wnioskowane zadania. Sołectwo Istebna otrzymało dofinansowanie w wysokości  10 143,00 zł. na urządzenie siłowni zewnętrznej. W konkursie został też wybrany wniosek Sołectwa Jaworzynka, które otrzymało dofinansowanie wysokości 20 188,00 zł na urządzenie siłowni zewnętrznej wraz z placem zabaw, która powstanie na Trójstyku. Pozostałe wnioski nie zostały zakwalifikowane w tegorocznej edycji i nie otrzymały dofinansowania, w związku z czym nie będą realizowane. Inwestycje, które otrzymały dofinansowanie zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.Dodał: Wioleta Golik (7401)