Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.10
2019

Mecz charytatywny w SP nr 2 w Jaworzynce Zapasiekach

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce – Zapasiekach postanowili bezinteresownie zrobić coś wielkiego, niosącego ze sobą DOBRO. Motorem do działania było przystąpienie do projektu społecznego „mądrzy cyfrowi”. Pani dyrektor Dorota Małyjurek zgłosiła naszą placówkę do tej ogólnopolskiej akcji, a koordynatorkami zostały wychowawczynie klas od IV do VIII: Magdalena Krężelok, Sylwia Polok i Anna Pudalik.

Program Mądrzy Cyfrowi realizuje Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" oraz Google.org. Ma on na celu łączenie wartości człowieka z nowoczesnymi technologiami. Uczniowie podczas cyklu warsztatów poznają ciekawe aplikacje do obróbki zdjęć, filmów, tekstu, a także programu, dzięki którym stworzą finalnie prezentację swoich działań. Uczestnicy zdobywają wiedzę o tym, jak kierować się moralnymi wartościami w życiu realnym i w świecie cyfrowym. Akcji przyświeca następująca myśl przewodnia: jak zmieniać świat na lepsze realizując projekty społeczne z wykorzystaniem nowych technologii.

Najtrudniejszym momentem projektu było wyłonienie pomysłu. Uczniowie zaczęli od propozycji meczu. Aby jednak mecz niósł ze sobą pozytywną zmianę – zdecydowano, że najbardziej trafną odpowiedzią na zadanie projektowe będzie organizacja MECZU CHARYTATYWNEGO. Pomysłodawcami byli chłopcy z klasy VII, ale bardzo szybko znaleźli poparcie w całej szkole, a także wśród rodziców. Uczniowie zaczęli prześcigiwać się w pomysłach na to – jak uzbierać określoną sumę pieniędzy na cel charytatywny. Naszym celem była pomoc małej mieszkance Trójwsi – Justynce Zowadzie, aby choć w niewielkim stopniu wesprzeć jej rodzinę w życiu z chorobą dziewczynki.

W niedzielę 6 października 2019 roku na naszym szkolnym boisku zebrały się drużyny uczniów i ich ojców, zaś dziewczyny rozlokowały na szkolnych korytarzach stanowiska z ciastem, kawą, herbatą, a także punkt gdzie malowano dzieciom twarze. Sprzedawano również symboliczne cegiełki. Przed szkołą ustawiono trybuny, które szybko zapełniły się kibicami. Hojność darczyńców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie przejęci swoją rolą w niesieniu dobra w świat - stanęli na wysokości zadania, za co wszystkim należą się wyrazy uznania.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział, udało się uzbierać 2850,- zł, z czego ogromnie się cieszymy!

Jesteśmy z Was dumne!

Prowadzące: M. Krężelok, S. Polok i A. Pudalik.Dodał: (6971)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej