Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.05
2021

Mieszkańcu - zweryfikuj swoje decyzje podatkowe

Najnowsze wydanie gazety Nasza Trójwieś już w kioskach. A w nim m.in. o przeprowadzonej kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W związku z tym Wójt Gminy Istebna zwraca się z prośbą o zapoznanie się z treścią miesięcznika, a następnie sprawdzenie swoich decyzji podatkowych i zwrócenie uwagi, czy w treści decyzji: ujęto wszystkie Państwa nieruchomości: grunty, budynki oraz budowle, zadeklarowana powierzchnia gruntów i budynków jest zgodna z rzeczywistością oraz czy uwzględniono faktyczny sposób wykorzystywania nieruchomości, zwłaszcza w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Wójt Gminy Istebna informuje, że w związku z przeprowadzoną kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego (protokół kontroli nr DR/16/20) w zakresie podejmowania i realizacji decyzji w zakresie rozporządzania mieniem komunalnym, zwolnień podmiotowych i przedmiotowych, ulg i preferencji wobec podmiotów zobowiązanych z tytułu podatku od nieruchomości w Gminie Istebna w latach 2013 - 2019, prowadzone są w Urzędzie Gminy Istebna czynności sprawdzające, mające na celu weryfikację prawidłowości i rzetelności opłacania podatków.

Dotychczas wykryto wiele nieprawidłowości, związanych z ponad 1000 budynków, które mogą być nieopodatkowane.

W związku z tym przeprowadzane są kontrole podatkowe i oględziny w terenie.

 

Wójt zwraca się z prośbą o sprawdzenie swoich decyzji podatkowych i zwrócenie uwagi, czy w treści decyzji:

- ujęto wszystkie Państwa nieruchomości: grunty, budynki oraz budowle,

- zadeklarowana powierzchnia gruntów i budynków jest zgodna z rzeczywistością,

- uwzględniono faktyczny sposób wykorzystywania nieruchomości, zwłaszcza w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej.

Wójt Gminy zwraca się również z prośbą do osób, które posiadają niezgłoszone do opodatkowania budynki gospodarcze lub garaże o kontakt z pracownikami referatu finansowego celem uregulowania kwestii podatkowych

pod nr tel: 33 855 65 00

lub e-mail: e.zabnicka@istebna.eu, l.barski@istebna.eu, l.malysz@istebna.eu

 

Więcej informacji na temat raportu CBA znajdą Państwo w najnowszym wydaniu miesięcznika "Nasza Trójwieś" oraz na naszej stronie w BIP w zakładce wyniki kontroli.

Zachęcamy do zapoznania się z jego szczegółami.

 

oprac. Referat Finansowy UGDodał: (7932)