Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.07
2018

Na koloniach w Iławie

W dniach od 27.06 do 10.07. 2018r dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce i Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie przebywały na koloniach w Rudzienicach w ramach współpracy pomiędzy Gminą Istebna, a Gminą Iława. Opiekunami byli p. Ewelina Jochacy i p. Damian Polok.

Czas kolonii wypełniony był zabawą, kąpielami w jeziorach i zwiedzaniem zabytków Warmii i Mazur. W czasie pobytu uczniowie poznali Malbork, Grunwald, Gdynię.  Odwiedzili hutę szkła w Olsztynku, gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego „Szklane wyroby”.

Wiele czasu spędzili nad jeziorem, gdzie pod okiem wychowawców i ratowników mogli zażywać kąpieli. Brali udział w zajęciach terenowych zorganizowanych w Jerzwałdzie nad jeziorem Jasne. Pokonując ścieżkę dydaktyczną obserwowali faunę i florę mazurskich lasów i jezior. Wielką atrakcją był rejs statkiem po Jezioraku – najdłuższym jeziorze w Polsce. W czasie wolnym każdy uczestnik mógł bez ograniczeń korzystać z hali sportowej i boiska. Wyjazd nie mógł odbyć się bez zwiedzania miasta Iława wraz z ratuszem. W ostatni wieczór kolonistów odwiedził Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński i dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych Pan Henryk Szabelski.

Włodarz gminy wręczył kolonistom upominki i przekazał pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Gminy Istebna.

Na zakończenie rozstrzygnięto również konkursy, w których uczniowi brali udział w trakcie trwania  kolonii. Rozdano nagrody i dyplomy. Pani dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji  zaprosiła do ponownego odwiedzenia ich stron.

Opracowali opiekunowieDodał: Jacek Kohut (6081)