Przejdź do strefy turysty
1.02
2022

Narciarskie remanenty pod znakiem sukcesów!

Bardzo udane były minione dni dla naszych sportowców, którzy z powodzeniem startowali zarówno na trasach biegowych jak i na skoczniach.

*** Bogaty łup medalowy przyniosły naszym biegaczom rozgrywane w Tomaszowie Lubelskim zawody Pucharu Roztocza, trzeciej edycji Pucharu Grupy Azoty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.
W pierwszej konkurencji imprezy - sprincie techniką dowolną - nasi biegacze triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Zuzanna Kohut (NKS Trójwieś Beskidzka), Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), Filip Juroszek (NKS Trójwieś Beskidzka) i Wojciech Wojtyła (MKS Istebna).
Drugie miejsce zajął Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) a trzecie: Kamila Idziniak (NKS Trójwieś Beskidzka), Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) i Szymon Zawada (MKS Istebna).
W rozgrywanych w drugim dniu biegach techniką dowolną ze startu wspólnego po raz drugi triumfowali Łukasz Gazurek i Filip Juroszek.
Na drugim stopniu podium stanęli Kamila Idziniak, Zuzanna Kohut i Wojciech Wojtyła oraz Szymon Zawada (MKS Istebna) a trzecie miejsce wywalczyli: Anna Probosz (MKS Istebna) i Jonasz Haratyk.
Jak łatwo policzyć nasi zawodnicy aż 16 razy meldowali się na mecie w pierwszej trójce zawodów.

*** Dobrą formę prezentowaną tej zimy potwierdziła podczas rozgrywanych na skoczniach w Wiśle Centrum dwóch konkursów skoków trzeciej w tym sezonie edycji LOTOS Cup Kids Oliwia Bury.
LOTOS Cup Kids to zawody dla najmłodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".
Startująca w kategorii Dziewczęta (rocznik 2008-2009) młoda skoczkini z Istebnej zajęła na skoczni HS-44 (K-40) drugie i trzecie miejsce.
Swoją wszechstronność Oliwia potwierdziła w rozegranej równolegle kombinacji norweskiej, gdzie uplasowała się na drugim miejscu.

*** Podczas rozegranego w Zakopanem na skoczni HS-105 (K-95) konkursu FIS Cup punkty do klasyfikacji tego cyklu wywalczył Szymon Jojko. Reprezentujący klub WSS Wisła skoczek z Istebnej zajął 28 miejsce i w aktualnej klasyfikacji FIS Cup ma na koncie 62 punkty.
Najlepszym wśród Polsków w tym cyklu jest Arkadiusz Jojko, który ma 166 punktów a w Zakopanem zajął 33 miejsce.

Dodał: Jacek Kohut (8357)