Przejdź do strefy turysty
29.09
2021

Nartorolkowe sukcesy naszych biegaczy

Kolejne udane starty mają na swoim koncie nasi biegacze, którzy w minionych dniach wzięli udział w nartorolkowych zawodach rozegranych w czeskim Libercu a także na krajowym podwórku w Bystrej i Międzyrzeczu Dolnym.

*** Pięć miejsc na podium wywalczyli nasi zawodnicy podczas trzydniowych Mistrzostw Czech w Libercu.
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem sprintów, a w gronie zwycięzców znalazł się Kamil Bury (AZS AWF Katowice/Istebna), który wygrał kategorię Senior.
Na trzecim stopniu ukończyła kategorię Juniorek Młodszych Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka).
W pierwszej dziesiątce imprezy uplasowali się jeszcze szósty wśród seniorów Dominik Bury (AZS AWF Katowice/Istebna) oraz siódmy w kategorii Junior Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka).
W drugim dniu rozgrywano bieg interwałowy techniką dowolną a z naszych zawodników na podium stanęli Dominik Bury (drugi na 15 km seniorów) oraz zwyciężczyni biegu na 7,5 km juniorek młodszych Zuzanna Fujak.
Na czwartym miejscu w biegu na 10 km wśród juniorek finiszowala Karolina Kukuczka (MKS Istebna) zaś Kamil Bury był szósty na 10 km seniorów.
Ostatni dzień imprezy to uphill ze startu wspólnego techniką klasyczną i kolejny medal -  tym razem brązowy Dominika Burego na 10 km. Dziesiąte miejsce w tym biegu zajął reprezentant NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk a uzyskany wynik dał mu czwarte miejsce w klasyfikacji kategorii młodzieżowców U-23.
W klasyfikacji juniorek w biegu na 12 km drugie miejsce wywalczyła Karolina Kukuczka (13 w Open).

*** Siedem medali - w tym dwa złote - to dorobek naszych zawodników wywalczony w Pucharze Klimczoka w biegu na nartorolkach, który odbył się w Bystrej. Ta impreza zaliczana była do klasyfikacji Marwe Cup - Pucharu Polski.
Poniżej prezentujemy lokaty naszych biegaczy, którzy ukończyli zawody w pierwszej dziesiątce.

Juniorki młodsze:
5. Kamila Idziniak (NKS Trójwieś Beskidzka)
6. Oliwia Sroka (NKS Trójwieś Beskidzka)
8. Martyna Legierska (NKS Trójwieś Beskidzka)

Młodziczki:
3. Julia Rucka (MKS Istebna)

Dziewczęta:
1. Kinga Gazurek (MKS Istebna)
5. Teresa Brączek (NKS Trójwieś Beskidzka)
6. Maja Strokosz (MKS Istebna)
7. Hanna Michałek (MKS Istebna)

Juniorzy:
3. Jan Zawada (MKS Istebna)

Juniorzy młodsi:
5. Błażej Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka)

Młodzicy:
3. Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka)
6. Marcin Michałek (MKS Istebna)
7. Szymon Galej (MKS Istebna)
9. Jan Probosz (NKS Trójwieś Beskidzka)
10. Jakub Czepczor (NKS Trójwieś Beskidzka)

Chłopcy:
1. Szymon Zawada (MKS Istebna)
2. Filip Juroszek (NKS Trójwieś Beskidzka)
3. Mateusz Bury (MKS Istebna)
4. Samuel Skurzok (NKS Trójwieś Beskidzka)
6. Nikodem Czepczor (NKS Trójwieś Beskidzka)
9. Mikołaj Juroszek (NKS Trójwieś Beskidzka)

*** Zaliczane do klasyfikacji Marwe Cup - Pucharu Polski PZN zawody rozegrano również w Międzyrzeczu Dolnym pod nazwą III Jasienickiego Biegu na Nartorolkach.
Z tej imprezy nie ma jeszcze oficjalnych wyników. Z informacji, które przekazali przedstawiciele MKS Istebna wynika, że z tego klubu na podium zawodów stanęło sześciu biegaczy. W gronie zwycięzców znalazła się Zofia Rucka. Drugie lokaty zajęli Hanna Michałek i Szymon Zawada, a trzecie: Kinga Gazurek, Julia Krężelok oraz Mateusz Bury.

Dodał: Jacek Kohut (8133)