Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.01
2016

Nasze piłkarki na czwartym miejscu w Polsce!

Kolejny znaczący sukces odniosły piłkarki UKS Gimnazjum Istebna zajmując czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet (U-18) w Futsalu, które odbyły się w Siemiatyczach.

Pierwszego dnia imprezy, w której rywalizowało 12 drużyn podopieczne Marcina Pudalika rywalizowały w fazie grupowej, gdzie odniosły dwa zwycięstwa i pewnie awansowały do ćwierćfinału.
W ćwierćfinale nasze piłkarski pokonały po karnych AZS UW Warszawa. W półfinale zmierzyły się z BTS Rekord Bielsko-Biała, który w grudniowym turnieju eliminacyjnym ograły 4:0. Tym razem mecz miał bardziej zacięty przebieg. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. Dogrywka nie przyniosła rezultatów i o awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. Te niestety wygrały bielszczanki.
Pojedynek o „brąz” od początku nie ułożył się po myśli naszego zespołu, który ostatecznie przegrał z LKS Rolnik Biedrzychowice Głogówek 0:5 (podobnie jak z Rekordem, również z Rolnikiem nasz zespół wygrał w grudniowym turnieju eliminacyjnym).
Warto dodać, że najlepszą bramkarką Mistrzostw została nasza piłkarka Klaudia Łacek.


"Osiągnięty przez nas rezultat  jest bardzo wielkim sukcesem, co prawda pozostaje duży niedosyt,  ponieważ przegrana w karnych strasznie boli, niestety taka jest piłka. Dziewczyny zostawiły całe swoje serce na boisku, walczyły bardzo dzielnie, za co im bardzo dziękuję. Wynik tych mistrzostw pokazał, że w sporcie duże pieniądze to nie wszystko. Dziewczęta pokazały,  że jeżeli ktoś ma pasję i małymi krokami wytrwale dąży do swojego celu może to osiągnąć. Cały nasz zespół ciężko pracuje na to wszystko przez 3 lata istnienia naszego klubu.  To mobilizuje nas do dalszej pracy nad swoja grą i rozwijania się jeszcze bardziej. Mam także nadzieję, że uda nam się dzięki takim wynikom pozyskać jakiegoś strategicznego sponsora, dzięki któremu piłkarki z Gminy Istebna  będą mogły ciągle rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce. Teraz zostają nam przygotowania do ligi oraz do najważniejszego turnieju w rundzie wiosennej czyli półfinału Mistrzostw Polski Juniorek Starszych na boiskach trawiastych, który odbędzie się 27 kwietnia w Głogówku” - podsumował trener Marcin Pudlalik.

Wyniki naszej drużyny:


Grupa C
UKS Gimnazjum Istebna - TUR MOSiR Bielsk Podlaski - 3:1
UKS Gimnazjum Istebna - UKS Gol Częstochowa - 2:0


Ćwierćfinał
UKS Gimnazjum Istebna - AZS UW Warszawa  - 1:0


o miejsca 1-4
BTS Rekord Bielsko-Biała - UKS Gimnazjum Istebna - 2:2 (karne 3:2)
Unifreeze Górzno - LKS Rolnik Biedrzychowice - 2:1


o 3 miejsce
LKS Rolnik Biedrzychowice - UKS Gimnazjum Istebna - 5:0

o 1 miejsce
BTS Rekord Bielsko-Biała - Unifreeze Górzno - 3:2

Skład UKS Gimnazjum Istebna:

Patrycja Bury,Patrycja Pawlusińska (1), Sylwia Kilian (1), Joanna Czepczor (5), Ewa Legierska (1), Karolina Pawlusińska, Faustyna Kubica, Maria Sikora, Anna Polok, Aleksandra Bielesz, Justyna Legierska, Klaudia Łacek

Trener: Marcin PudalikDodał: (4574)