Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
21.06
2021

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej śp. Lecha Kaczyńskiego.

W sobotę 19.06 w Urzędzie Gminy Istebna na sali sesyjnej odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą śp. Lecha Kaczyńskiego. Widnieje na niej napis : "Jutro Polski i Europy zależy od tego, jakie w Polsce i Europie będą rodziny.”

Wójt Gminy Istebna przed odsłonięciem tablicy powiedziała: „Mieszkańcy Trójwsi chcąc uszanować pamięć prezydenta ufundowali taką tablicę. To nie tylko płyta, to coś więcej, historia, która została zapisana w ubiegłym dziesięcioleciu”. Odczytała list, który przesłał na tę okazję premier Mateusz Morawiecki dziękując za odsłonięcie tablicy. Z kolei Magdalena Wawrzeczko odczytała list Antoniego Macierewicza Marszałka Seniora Sejmu RP IX kadencji.przesłany z tej okoliczności.

Tablicę poswięcił ksiądz Stanisław Pindel proboszcz parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce, a odsłonięcia dokonała sołtys Jaworzynki Bogusława Kawulok wraz z Wójt Gminy. Wszystko uświetnił występ kapeli góralskiej i wspólne odśpiewanie pieśni „Ojcowski Dom”.

W wydarzeniu uczestniczyła delegacja cieszyńskiego batalionu 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej Związku Podhalan Oddziału Górali Śląskich, radny powiatowy Janusz Juroszek, radni oraz pracownicy Urzędu Gminy Istebna.

Na tablicy widnieje podobizna Lecha Kaczyńskiego i tekst „Wdzięczni za pielęgnowanie polskich tradycji i obronę chrześcijańskich korzeni Europy”. Górale Trójwsi Beskidzkiej Istebna, 18 czerwca 2021.

foto: Wioletta GolikDodał: Barbara Juroszek (7968)